صفحه اصلی تماس با ما

خرس ها عسل دوست دارند نه زنبور

بروسخرسبزرگی بود که درجنگلیسرسبززندگیمی کرد. موهای تن بروس قهوه ای تیره بودند و او چهار چنگال بزرگ داشت، روی پوزه اش یک بینی کوچک قرار داشت و چشم هایش رنگ فندقی زیبایی دبودند.بروسبیشتر وقت ها در غارش بود و خیلی کم از آن بیرون می آمد.بروسیک خرس تنبل بود و فقط وقتی گرسنه اش می شد از غار بیرون می آمد.بروسبیشتر وقت ها در غار می خوابید.

یک روز صبح وقتیبروسدر حال چرت زدن بود صدای باران را از بیرون شنید.بروسخیلی گرسنه بود. پس از جایش بلند شد، کمی کش و قوس آمد و از غار خارج شد. او به زمین نگاه کرد و دید که همه جا گلی و کثیف شده بود.بروسراه افتاد و کمی بعد همه موهایش خیس خیس شده بودند. او از سرما می لرزید.

بروسبه سمت جنگل صنوبر رفت. آن جا تعداد درختان خیلی زیاد بود و اندازه ی آن ها نیز خیلی بلند بود. بنابراین دیگر باران نمی توانست  او را خیس کند. بروس به اطرافش نگاه  کرد و به دنبال چیزی برای خوردن می گشت. اگربروسچیزی مثل توت یا فندق برای خوردن پیدا می کرد خیلی خوشحال می شد.

ناگهان بروس در بالای سرش چیزی را دید که از درخت آویزان شده بود. درسته!کندوی عسلبود و چند زنبور دور آن پرواز می کردند.بروسصدای ویز ویز آن ها را می شنید و با خوشحالی گفت " عسل " من  عسل خیلی دوست دارم. "

بروسزیر کندوی عسل ایستاد و فکر می کرد چطوری بدون اینکه نیش بخوردکندوی عسلرا بردارد. آقا خرسه می دانست که زنبورها برای درست کردن عسل از شهد و گرده های گل های خدنگ استفاده می کنند. آقا خرسه عاشق عسل گل های خدنگ بود.

آقا خرسه یک چوب بزرگ برداشت و شروع کرد به زدنکندوی عسل. زنبورها گیج و عصبانی شدند و به طرف آقا خرسه حمله کردند. آن ها می خواستند نیشش بزنند. به خاطر همین بروس چوبش را انداخت و پا به فرار گذاشت.بروسهر چند وقت یکبار به پشت سرش نگاه می کرد.زنبورهاهر لحظه بهبروسنزدیک تر می شدند.

بروسفکر کرد که از یک درخت بالا برود اما زنبورها می توانند پرواز کنند و به او برسند و نیشش بزنند. بنابراین این کار را نکرد. کمی بعد به درخت هایی رسید که روی زمین افتاده بودند و سوراخ های بزرگی روی آن ها قرار داشت. بنابراینبروستصمیم گرفت داخل آن ها پنهان شود، اما زنبورها می توانستند راحت او را پیدا کنند، بنابراین پشیمان شد.بروسنمی دانست چه کار کند و کجا پنهان شود؟ ناگهان بروس دریاچه ای عمیق را دید که آبش سیاه و کدر بود. بروس سریع داخل آن پرید.آبدریاچه خیلی سرد بود.بروسیک نفس عمیق کشید و دوباره زیر آب رفت. بروس می دانست که نمی تواند مدت زیادی زیر آب بماند و باید برای نفس گرفتن دوباره سرش را از آب بیرون بیاورد و زنبورها هم حتماً منتظر اون هستند.

بروسشنا کرد و به جای دیگر رفت. وقتی به ساحل رسید، دید که زنبورها در همان جای قبلی هستند. بروس از آب بیرون آمد و به سرعت به سمت جنگل رفت وکندوی عسلرا پیدا کرد.بروسبا چوب بزرگی کندو را انداخت و آن را با خود به غار برد.

بروستمام بعد از ظهر و غروب مشغول خوردن عسل بود. عسل خدنگ خیلی خوشمزه و خوش بو بود. بروس فکر می کرد خیلی باهوش است چون توانسته بود زنبورها را فریب دهد.بروسمی دانست که هر بار باید از روش جدیدی برای بدست آوردن عسل استفاده کند اما این باربروستنها نشست و از خوردن عسل لذت برد.
                                                                                    گروه کودک و نوجوان سایت تبیان_ترجمه:نعیمه درویشی

مطالب مرتبط

قصّه‏ی قورباغه سبز

همسایه کوچولو 

در انتهای کلاس !

شکوفه ی سیب مغرور

دندان لق من کی می‏افتد

مزرعه?ی پنبه?

دکمه‏ی گمشده

با یک گل بهار نمی‏شود

یک شب ترسناک‏

درختی برای بابابزرگ

توجه : در صورت ناقص بودن مطلب لطفا به لینک منبع مراجعه بفرمایید.
 برچسب ها : 
 منبع : Tebyan.net   لینک منبع : خرس ها عسل دوست دارند نه زنبور
مطالب مرتبط  با خرس ها عسل دوست دارند نه زنبور
موضوعات
کامپیوتر و اینترنت کامپیوتر و اینترنت
مذهبی مذهبی
تغذیه تغذیه
سلامت سلامت
خانواده خانواده
اسرار خانه داری اسرار خانه داری
علمی علمی
گوناگون گوناگون
مطالب تصادفی
پرورش‏یافتگان آستان حضرت کاظم
هر بیماری یک بویی دارد
کاردستی گل
چگونه می‌توان از راه شیری خارج شد؟
فضا قاتل پرندگان
خوش نشین ها و یک مسأله شرعی
مسلمانی خود را بسنجیم
خاطرات تکان دهنده ی یک مادر
درستي، يقين، ساده زيستى امام
شبهه : چرا خداوند راه بازگشت عده ای را می بندد
آسمان رنگارنگ قطب
محاکمه بچه خرس کهکشانی
نام‌های پیامبر در قرآن
بهترین روش برای تمرین صبر
جنگ جهانی ابر رایانه‌ها!
یک رابطه شیرین و زنانه
با توأم ای مدینه!
اکثر مومنین مشرکند!
دخترشجاع وقهرمان
قوی ترین رصدخانه ی جهان
درجات بهشت بر اساس میزان عقل
4 چکاپ خانگی
آثار و نتایج دنیوی دینداری
میمون کوچولوی بازیگوش
راهنمای انتخاب هدفون (2)
آمار وب سایت
تاریخروزبازدیدکننده
1393/1/27
چهارشنبه 1495
1393/1/26
سه شنبه 1703
1393/1/25
دوشنبه 2009
1393/1/24
یکشنبه 2267
1393/1/23
شنبه 1922
1393/1/22
جمعه 1587
1393/1/21
پنجشنبه 1489
تعداد کاربران آنلاین : 7
تمامي مطالب بصورت خودکار و توسط نرم افزار جستجوگر ، گردآوری شده و AdSearch.ir در مورد محتوای مطالب مسئول نمی باشد.