صفحه اصلی تماس با ما

می خواهم محبوب همه باشم

محبوبیت


محبوب و عزیز بودن در بین مردم نیاز طبیعی و فطری هر انسانی است. هر کس دوست دارد او را دوست بدارند و از منفور و مبغوض بودن گریزان است. انسان‌ها معمولاً دوست دارند محبوب دیگران باشند و این امری است طبیعی. مهم این است که برای محبوبیت, از راه‌های شرعی و موافق با اخلاق استفاده کنیم.


راهکارهای دینی و تجربی کسب محبوبیت:

محبوب و عزیز بودن در بین مردم نیاز طبیعی و فطری هر انسانی است. هر کس دوست دارد او را دوست بدارند و از منفور و مبغوض بودن گریزان است. انسان‌ها معمولاً دوست دارند محبوب دیگران باشند و این امری است طبیعی. مهم این است که برای محبوبیت, از راه‌های شرعی و موافق با اخلاق استفاده کنیم.

یکی از مهم‌ترین راه‌های رسیدن به این مقصود این است که: عقل را چراغ راه خویش قرار دهیم. انسان‌ها همه رفتار و کردار خویش را با عقل سنجیده در تاریکی‌ها و ظلمت‌ها برای تشخیص راه از چاه از نور عقل کمک می‌گیرند و از مهالک بسیاری نجات می‌یابند؛ لذا گفتار ، فتار حرکات و سکنات انسان عاقل مورد توجه دیگران قرار گرفته  قلب‌های زیادی را به سوی خویش جذب می کند ؛ چرا که همه افراد به صورت فطری کمال طلبند و مجذوب انسان‌هائی می‌شوند که نواقص را از خود دور کرده و دارای کمالات و زیبائی‌ها هستند.

در زیارت امین الله که از بهترین و معتبرترین زیارات شیعه و از زبان حضرت سجاد (علیه السلام) است آمده است :واجعلنی ... محبوبه فی ارضک و سمائک؛خدایا ! مرا در زمین و آسمانت، محبوب ودوست داشتنی قرار ده . از آیات قرآنی استفاده می شود که ثمره ایمان و عمل صالح محبوب شدن در دل ها ی مردم است :ان الذین آمنوا و عملوا الصالحات سیجعل لهم الرحمن ودا؛ کسانی که ایمان آوردند و عمل صالح انجام دادند خداوند رحمان محبت آنا را در دل ها می افکند .

دلیل این امر این است که ایمان و عمل صالح جاذبه و کشش فوق العاده ای دارد ؛ اعتقاد به یگانگی خدا و دعوت پیامبران، باز تابش در روح و و فکر و گفتار و کردار انسان به صورت اخلاق عالیه انسانی ، تقوا و پاکی و درستی و امانت و شجاعت و ایثار و گذشت تجلی می کند و همچون نیروی مغناطیس جذب کننده و جلب کننده است . در واقع این آیه راه واقعی محبوب شدن را معرفی می کند و بیان می کند که محبوبیتی که از راه تظاهر و تبلیغات دروغین و ارائه چهره ای غیر واقعی و فریب دادن مردم به دست می آید ناپایدار و غیر اصیل و سطحی و غیر قابل اعتماد است . در واقع محبوبیت حقیقی از آن کسانی است که به دنبال محبوب شدن و مطرح شدن در میان خلق نمی باشند و تنها به دنبال بندگی خدا و کسب رضای او و انجام عمل صالح هستند .

اینان محبوب بودن در نزد خداوند را وجهه همت خود قرار داده اند ولی نتیجه و ثمره چنین اعتقادات و اعمالی این است که خداوندی که مالک قلب ها و دل ها است محبت آنها را در دل ها می افکند و آنها در نزد مردم محبوب و مورد علاقه قرار می دهد . آن چه مهم و اساسی است محبوب بودن در نزد خداوند است و به دنبال آن محبوب بودن در نزد بندگان خاص او یعنی انبیا واولیا و سپس بندگان صالح و شایسته او.

اما محبوب بودن در نزد افراد غیر مذهبی اگر برای انسان حاصل گردد امر مطلوبی است زیرا انسان می تواند از این محبوبیت در راه هدایت و ارشاد آنها و دعوت آنها به دین و اسلام و معنویات استفاده کند و این خود توفیقی از طرف خداوند برای هدایت بندگانش می باشد ولی باید این محبوبیت را از راه عمل به دستورات دین و پایبندی عملی و الگو و اسوه بودن برای این افراد به دست آورد.

«هر کس را بخواهى، عزت مى‏دهى و هر که را بخواهى خوار مى‏کنى. تمام خوبی ها به دست توست تو بر هر چیزى قادرى.» (آل عمران/26)

! مرا در زمین و آسمانت، محبوب ودوست داشتنی قرار ده . از آیات قرآنی استفاده می شود که ثمره ایمان و عمل صالح محبوب شدن در دل ها ی مردم است کسانی که ایمان آوردند و عمل صالح انجام دادند خداوند رحمان محبت آنا را در دل ها می افکند

بی شک اگر کسی چنین کند  خداوند در او جذابیتی قرار می دهد که دل های مردم به سوی او کشیده شود ؛ چرا که خداوند صاحب قلبهاست و اوست که مقلب القلوب است .

محبوبیت

حال به صورت فهرست‌وار به کارها و اخلاقی که محبویت انسان را در جامعه افزایش می‌دهد اشاره می‌کنیم:

1. مهمترین کار این است که انسان بکوشد تا خود را محبوب خدای تعالی قرار دهد در اثر این رشد و تعالی خداوند او را محبوب آفریدگانش می کند. هم از این رو فرمود: «إِنَّ الَّذِینَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ سَیَجْعَلُ لَهُمُ الرَّحْمَنُ وُدًّا؛ به درستی کسانی که ایمان آورده و کارهای نیکو انجام دهند خداوند آنها را محبوب قرار می دهد»(مریم، آیه 96).

2 و 3. امام صادق (ع) فرمودند: «سه چیز محبت را به دنبال می آورد: دین داری، فروتنی و دست و دل باز بودن»(میزان الحکمه، ح 3045).

4 و 5. از امام علی(ع) روایت شده است که فرمودند: «سه چیز موجب محبت است: اخلاق خوب، همراهی و رفاقت نیکو و فروتنی»(میزان الحکمه، ح 3046).

6. شخصی از رسول خدا(ص) پرسید: «چه چیز باعث محبوبیت بین مردم می شود؟ فرمودند: ازهد فیما عند الناس یحبک الناس؛ هیچ چشم داشتی به آنچه مردم دارند نداشته باش تا محبوب مردم شوی» (میزان الحکمه، ح 3047). مردم کسی را که چشم داشتی به دارایی آنها ندارد و خالصانه و صمیمانه دوستی می کند، دوست دارند.

7. یکی از تأثیرگذارترین عوامل محبت انگیزی در مردم ابراز محبت به آنهاست. در روایات آمده که اگر کسی را دوست دارید به او بگویید و یا هدیه بدهید. بنابراین آشکار کردن محبت که در زبان عربی «مودت» گفته می شد، در جلب دلها و مهر و محبت بسیار نافذ است.

امام علی(ع) در این باره فرموده‌اند: «بالتودد تکون المحبه؛با آشکار کردن مهربانی، محبت شکل گرفته و پدید می آید» (میزان الحکمه، ح 3051).

بهترین روش رفتار با دیگران و جلب محبت را مى‏توان از کلام رسول ‏اکرم(ص) آموخت که فرمود: هیچ یک از شما مؤمن نیست مگر اینکه براى دیگری آن را بخواهد که براى خود مى‏خواهد» و یا در جاى دیگر فرمود: «دست خود را بر سر هر کس که مى‏خواهى بگذار و براى آن بخواه که براى خود مى‏خواهى» (بحارالانوار، ج 71، ص 234)

بنابراین اگر روشى را دوست دارید که مردم آنگونه با شما رفتار کنند، به همان روش با دیگران برخورد کنید. هر چه را براى دیگران پیشنهاد مى‏کنید همان بهترین روش است و شما نیز بر اساس آن با آنان رفتار کنید. زیرا انسان جز انتظار خوش رفتارى از مردم ندارد، کمترین اهانتى را از سوى آنان نمى‏پذیرد راضى نیست که کسى به او تهمت زند، و نمى‏پسندد که کسى از معایب او پیش دیگران سخن بگوید هر چند آن عیوب را واقعا داشته باشد.

در اینجا ما به بعضى از فنون اساسى در رفتار با دیگران اشاره مى‏کنیم:

1ـ اگر خواستید شخصى را نسبت به موضوعى متقاعد سازید سعى نکنید پیرامون آنچه شما مى‏خواهید با او به جر و بحث بپردازید بلکه اول از خواسته خود کوتاه بیایید و خواسته او را در نظر بگیرید آنگاه نظر خودتان را مطرح کنید.

2ـ در روابط اجتماعى با دیگران سعى کنید از انتقاد، سرزنش و گلایه خوددارى کنید.

3ـ سعى کنید نکات مثبت در رفتار و شخصیت دیگران را شناسایى کرده و آنها را به خاطر آن ویژگی ها و رفتارها، تحسین صادقانه داشته باشید نه آنکه روى نکات منفى وى انگشت گذاشته او را مذمت کنید.

4ـ سعى کنید شنونده خوبى براى دیگران باشید و دیگران را تشویق کنید درباره خود با شما حرف بزنند.

5ـ به دیگران احترام بگذارید و کارى کنید که احساس کنند مهم و با ارزش هستند و این کار را صمیمانه انجام دهید.

6ـ در برخورد با دیگران با چهره‏اى گشاده و لبخند سخن را آغاز کنید.

7ـ به جاى اینکه مستقیما به دیگران دستور دهید کارى براى شما انجام دهند، خواسته خویش را به شکل سؤال طرح کنید و به طور غیرمستقیم از آنها بخواهید خواسته‏تان را عملى کنند.

8ـ اگر دیگران کارى براى شما انجام دادند، آنها را به هر طریقى که ممکن است خوشحال کنید و از آنها تشکر و قدردانى کنید. ضمنا لازم است از حقوق دینى و اخلاقى ـ اجتماعى اى که دیگران بر انسان دارند شناخت بیشترى پیدا نمود تا در اداء آن حقوق تلاش کرد.

شخصی از رسول خدا(ص) پرسید: «چه چیز باعث محبوبیت بین مردم می شود؟ فرمودند: ازهد فیما عند الناس یحبک الناس؛ هیچ چشم داشتی به آنچه مردم دارند نداشته باش تا محبوب مردم شوی»

داشتن رفتاری صحیح با مردم، خصوصا با دوستان، یک هنر است که باید آن را یاد گرفت. هسته مرکزی این هنر داشتن رفتاری در حد وسط است که هم وقار و متانت خود را از دست ندهید و هم شادی آفرین و لذت بخش باشید.

در روایتی امام صادق علیه السلام‌ فرمود: شیعیان ما مانند عسل شیرینند و اگر مردم آنها را بشناسند از شدت علاقه و محبت به آنها، نزدیک است که مانند عسل ایشان را بخورند.

محبوبیت شیعه

بنابراین اگر می بینیم عده ای در میان مردم محبوبیت پیدا می کنند و افراد علاقه دارند با آنها همنشین شوند، به این خاطر است که دارای ویژگی های شخصیتی بارزی هستند که دیگران را به طرف خود جذب می کنند.

در روایت دیگری آمده است: کسی که بر اثر ایمان و انسانیت محبوب خدا می شود، خداوند محبت او را مانند اکسیری در آب می ریزد تا هر که از آن آب می آشامد. محبت او را در قلب خود جای می دهد. پس یکی دیگر از اسباب دوست داشتنی شدن، داشتن ایمان است. چنانچه در روایت دیگری امام صادق(ع) فرمود: اگر دیدی محبت و علاقه ات به برادر مؤمنت کاهش یافته، بدان که یکی از شما دو نفر گناهی مرتکب شده و همین باعث کم شدن محبوبیت او شده است.

در روایات زیادی آمده است که محبت خود را تنها در دلتان نگه ندارید، بلکه آن را اظهار کنید. همچنین در روایات از رفتارهایی که سبب تنفر و سوء ظن می شود نهی شده است.

توجه به چند نکته دیگر به عنوان موارد فرعی ولی مؤثر در جلب توجه و عزیز گردیدن نزد دیگران مفید می‌باشد:

- ظاهری آراسته داشته باشید.

تمیز و مرتب باشید، هماهنگی و پاکیزگی شما، ناخودآگاه شما را جذاب می‌کند. بعضی از افراد براساس تصوری اشتباه برای جذاب شدن به زحمت زیادی می‌افتند و خود را به شکل‌های عجیب و غریبی درست می‌کنند. مهمترین مسئله این است که مرتب و هماهنگ و در عین حال ساده باشید. نامرتب بودن حتی حرفهای قشنگ‌، مثبت و تأثیرگذار شما را ضایع می‌کند. فرزندی که همیشه پدر و مادر خود را آراسته و با ظاهری مرتب می‌بیند، ظاهر آراسته فرد ناآشنا او را نمی‌فریبد. چون ممکن است جذب ظاهر آراسته کسی شوند که تأثیر منفی او از اثرات مثبتش به مراتب بیشتر باشد.

- بیشتر سکوت کنید:

غالباً افراد به اشتباه برای این که جذاب‌تر شوند، بیشتر شلوغ می‌کنند و به خطا می‌روند. سکوت‌، یک تأثیر ذهنی و روانی بسیار قوی می‌گذارد. در سکوت‌، فرد پیرامون خود خلاء ایجاد می‌کند و هر خلایی‌، جذب را سبب می‌شود. آنها که بیشتر صحبت می‌کنند و کمتر می‌شنوند از جذابیت خود می‌کاهند، حال آن که سکوت و گوش دادن بیشتر به واقع شما را عاقل‌تر و قابل اطمینان‌تر معرفی می‌کند و این زمینه‌ای مساعد برای صمیمیت بیشتر است‌. سکوتی سرشار از اعتماد به نفس سرچشمه صمیمیت است‌.

- نرم و ملایم سخن بگویید:

هنگامی که نرم و ملایم صحبت می‌کنید افراد را جذب خود می‌کنید و به راحتی می‌توانید بر روی آنها تأثیر بگذارید. آدم‌های خشن و داد و بیدادی افراد مناسبی برای اطمینان کردن‌، نیستند.

- فرد محترمی باشید:

بی‌احترامی به خود، به دیگران و بی‌احترامی و بی ادبی در کلام و رفتار همگی از جذابیت شما می‌کاهد. شما باید هم در ظاهر آراسته باشید و هم در باطن وارسته‌. افراد مؤدب و متین و محترم بی تردید جذابند و این جذابیت از درون موج می‌زند. محترم و مؤدب و باشخصیت باشید، خواهید دید خود به خود جذاب می‌شوید.

امام صادق (ع) فرمود: اگر دیدی محبت و علاقه ات به برادر مؤمنت کاهش یافته، بدان که یکی از شما دو نفر گناهی مرتکب شده و همین باعث کم شدن محبوبیت او شده است

- زیاد شوخی نکنید اما بسیار تبسم کنید:

شوخی فراوان از انرژی ذهنی و جذابیت شما می‌کاهد چرا که شوخی فراوان به تدریج مرزهای لازم بین افراد را از بین می‌برد متبسم باشید که تبسم به چهره شما جذابیتی عمیق و ژرف می‌بخشد. در تبسم‌، سنگینی و متانت و جذابیت است‌.

- قاطعیت یعنی جذابیت‌:

کسانی که شخصیت قاطعی دارند و هدف ها و ارزش‌های معینی دارند، بی‌استثنا می‌توانند افراد جذابی باشند. زیرا شخصیت‌هایی جذاب و تأثیرگذارند که بسیار مصمم هستند و اعتماد به نفس دارند. به دنبال اهداف مشخصی بودن و به آنها رسیدن اعتماد به نفس زیادی به ارمغان می‌آورد و جذابیت از وجود چنین شخصی موج می‌زند.

بر حسب بعضی نقل ها، خواندن این دعا «اللهم حسّن خلقی و خلقی» که از پیامبر اسلام (ص) نقل شده مفید است.

بر اساس آنچه در روایتی آمده است زیاد خواندن سوره نجم موجب می شود فرد نزد مردم محبوب واقع شود. (ثواب الاعمال 116).

خواندن نماز شب نیز سبب محبوبیت در بین مردم می شود. و پاسی از شب را برخیز وقرآن ونماز بخوان,تا پروردگارت تو را به مقام در خور ستایش بر انگیزد.(سوراسراء آیه79)

 

مطالعه کتاب‌های زیر به شما کمک بیشتری خواهد کرد.

جلد 23 مجموعه آثار شهید مطهری, بخش انسان کامل

جهاد با نفس شیخ حر عاملی.

چهل حدیث حضرت امام (ره) حدیث اول.

آئین دوست‏یابى، دیل‏کارنگى.

دوستى و دوستان، سیدهادى مدرسى، ترجمه حمیدرضا شیخى، حمیدرضا آژیر، انتشارات آستان قدس رضوى.

اخلاق معاشرت، على قاسمى.

اخلاق اسلامی، محمدی گیلانی.

دوستى در قرآن، محمدى رى شهرى.

خوب‏گویى، قاسم سبحانى، قم: جمال: 1379

 

گروه دین تبیان

منبع : وبلاگ سید مصطفی علم خواه

 

توجه : در صورت ناقص بودن مطلب لطفا به لینک منبع مراجعه بفرمایید.
 برچسب ها : 

کنم

محبوب

قلبها

باشم

 منبع : Tebyan.net   لینک منبع : چه کنم محبوب قلبها باشم ؟
مطالب مرتبط  با چه کنم محبوب قلبها باشم ؟
چه کنم محبوب قلبها باشم ؟
می خواهم محبوب همه باشم محبوب و عزیز بودن در بین مردم نیاز طبیعی و فطری هر انسانی است. هر کس دوست دارد او را دوست بدا ...
امام سجاد فاتح قلبها: 4- راز محبوبیت اجتماعی ‏
امام سجاد علیه السلام فاتح قلبها 4‏ راز محبوبیت اجتماعی مقدمه:‏ بی‏تردید یكی از مهم‏ترین رازهای توفیق پیشوایان معصوم ...
چه کنم که در توبه ثابت قدم باشم و به سراغ گناهان نروم؟
چه کنم که در توبه ثابت قدم باشم و به سراغ گناهان نروم؟ با خود گفت این آخرین گناه تو خواهد بود و بعد توبه می کنی ...
با بد اخلاقی پدرم چه کنم؟!
با بداخلاقی پدر چه کنم؟ با بداخلاقی پدر چه کنم؟ نگویید لطفا تحمل و ثواب و ...خودم مذهبی‌ام این‌ها را خوب می‌دانم. راه حل می‌ ...
کی محبوب خدا می شویم!!
کی محبوب خدا می شویم؟! زندگی پراست از فراز و فرودهایی که آدمی را هر لحظه در مواجهه با خداوندگارش قرار می دهد و آرامش نهایی ا ...
این همه سختی روزه را تحمل کنم که چی ؟
این همه سختی روزه را تحمل کنم که چی؟ این همه سختی را تحمل کنم که چی؟ آخر انتهای هر سختی باید منفعتی باشد! منفعت روزه‌داری در ...
محبوبترین و با فضیلت ترین عمل نزد خداوند متعال
محبوبترین و با فضیلترین عمل نزد خداوند متعال در شب معراج به خدای متعال عرض کرد: کدام اعمال افضل است؟ خدای متعال هم در ...
فرزندم نماز نمی خواند چه کنم؟
فرزندم نماز نمی خواند چه کنم؟  من نمی خواهم به اجبار خانواده نماز صبح بخوانم من می خواهیم صبح بخوابم بعدا نمازم را قضا کنم ه ...
خانواده ام به من احترام نمی گذارند چه کنم ؟
خانواده ام به من احترام نمی گذارند، چه کنم؟ من با رفتار خانواده ام مشكل دارم و اونا به همدیگر و به من احترام نمیگذارند و متق ...
بدبینی خود را چگونه ریشه کن کنم ؟
بدبینی خود را چگونه ریشه کن کنم؟ می دانم بدبینی و سوء ظن بسیار تلخ و آزار دهنده است. زندگیم را تیره و تباه کرده. خیلی تلاش ک ...
دوست دارم که به درگاه خدا گریه کنم
دوست دارم که به درگاه خدا گریه کنم               دوست دارم که به درگاه خدا گریه کنم دست بردارم وباحال دعا گریه کنم ...
زیاد عصبی میشوم چه کنم ؟
زیاد عصبی می شوم چه کنم؟ من خیلی زودجوش و عصبانی هستم. اخلاقم هم خیلی بد است. هرچه سعی میکنم خشم و عصبانیتم را کنترل کنم ...
چه کنم تا به وصل چون تویی برسم؟
چه کنم تا به وصل چون تویی برسم؟ عمده عاملى که راه انسان را به جانب آن جناب باز مى‏کند ، تزکیه نفس و تصفیه جان از سیئات و ...
می خوام توبه کنم نمی شه !
می خوام توبه کنم نمی شه ! می خواهم توبه کنم اما نمی توانم... نمی توانم از گناه دل بکنم... در تمام طول شب بیدار می مانم و ...
عمرم همه را تباه کردم چه کنم؟
عمرم همه را تباه کردم چه کنم؟ عمرم همه را تباه کردم چه کنم؟ پرونده خود سیاه کردم چه کنم؟ تو عفو کنى از کرمت اما من ...
رابطه محبت به زنانتان و محبوب خدا شدن!
رابطه محبت به زنانتان و محبوب خدا شدن! در فرهنگ متعالی اسلام ، حسن همسرداری ارتباط مستقیم با ایمان فرد دارد . به عبارت دیگ ...
محبوب‌ترین کارها نزد خدا و پیامبر
محبوب‌ترین کارها نزد خدا و پیامبر یکی از مصارف زکات، براساس آیات قرآن کریم فقرا، مساکین و بدهکاران است که روایات اسلامی، ...
دوست دارم محبوب همه باشم!
دوست دارم محبوب همه باشم! شخصی از رسول خدا(صلی الله علیه و آله) پرسید: «چه چیز باعث محبوبیت بین مردم می شود؟ فرمودند: ازهد ف ...
چگونه هم محبوب خدا باشیم هم مردم
چگونه هم محبوب خدا باشیم هم مردم؟ اگر مى خواهى خدا تو را دوست داشته باشد، آنچه را نزد خداست بطلب و اگر مى خواهى مردم تو را ...
به خودم که نگاه می کنم نا امید می شوم
به خودم که نگاه می‌‌کنم،ناامید می‌‌شوم   حواست به خدا باشد! روایتی است از امام ‌‌صادق(صلوات‌‌الله‌‌علیه): «إِذَا دَعَوْت ...
زیاد غیبت می کنم ، چه کنم؟
زیاد غیبت می کنم، چه کنم؟ متأسفانه غیبت به دلیل آنکه به راحتی و بدون هزینه ظاهری و در همه جا و همه وقت قابل طرح و تکرار می‌ب ...
14نکته برای محبوب و جذابتر شدن
14 نکته برای محبوب و جذابتر شدن هر انسانی به طور طبیعی از اینکه مورد محبت، علاقه و احترام دیگران قرار گیرد، استقبال نموده و ...
چه کنم دخترم حجاب را رعایت کند؟
چه کنم دخترم حجاب را رعایت کند؟ مادر از حجاب برتر (چادر) و پدر از ادب لازم (در ارتباط با جنس مخالف) برخوردارند. اما دختر نوج ...
هر چه خوبی می کنم بدی می بینم!
هر چه خوبی می‌کنم بدی می‌بینم! دست من اصلا نمک ندارد نمی‌دانم چرا هر چه خوبی می‌کنم بدی می‌بینم؟ چقدر مردم بد شده‌اند چشم ند ...
دلم می گوید این کا را بکنم یا نکنم
دلم می گوید این کار را بکنم یا نکنم! اگر دوستان تعریف می‏كنند كه آقای فلانی خیلی مرد خوب و باسوادی است، فوراً می‏گوییم: ...
چه کنم در نماز حضور قلب داشته باشم؟!
چه کنم در نماز حضور قلب داشته باشم؟! یكى از ویژگی‎هاى مرحوم علامه طباطبایى(ره) دائم الذكر بودن ایشان بود حتى نقل شده است: د ...
نجوا با محبوب
نجوا با محبوب الهى و ربى! اى آرمان و اى مقصود من، اى همه خواسته و اى آرزوى من. سوگند به تو كه جز تو نه آمرزنده‏اى براى ...
آقای حکایتی از برنامه محبوب بچه‌های دهه شصت می‌گوید
آقای حکایتی از برنامه محبوب بچه‌های دهه شصت می‌گوید اگر بچه های دهه شصت باشید، حتما با شنیدن نام آقای حکایتی، زنگ صدایش در ذ ...
قلبها همیشه می‌تپند...
قلبها همیشه می‌تپند... قلب ، در حال تپیدن بود آرام ولی محکم ... چشم در حال دیدن بود با دقت و توجه ... گوش در حا ...
می توانم تغییر کنم
می‏توانم تغییر کنم                                                           داستانی واقعی درباره تدی استودارد   در ...
قلب‏‏هایی که در سینه‏ی راست می‏تپند
قلب‏‏هايي که در سينه‏ي راست مي‏تپند در دنيا عجايب بسياري وجود دارد که وقتي درباره‏ي آنها مطالعه مي‏کنيم، چشم‏هاي‏مان برق م ...
کدام ذکر نزد خدا محبوبتر است؟
کدام ذکر نزد خدا محبوبتر است؟ function GCN(code) { switch (parseInt(code)) { case 1: return "red"; b ...
محبوبترین نسخه سیستم عامل اندروید
محبوب‌ترین نسخه سیستم‌عامل اندروید به رغم عرضه آخرین نسخه از سیستم عامل اندروید با عنوان کیت کت، گزارش اخیر توسعه دهنده اند ...
خانه تکانی می کنم به هر قیمتی!
خانه تکانی می کنم به هر قیمتی! اسفندماه نوید رسیدن روزهای بهاری است. به همین جهت همه ساله از ابتدای ماه اسفند، به تدریج هیا ...
مار خوش خط و خال و محبوب ما
مار خوش خط و خال و محبوب ما هر کس دلبستگی به دنیا پیدا کند، قلبش به سه ویژگی تعلق می یابد؛ اندوهی که پایان نمی پذیرد، آرزویی ...
برکات محبوب خدا شدن
برکات محبوب خدا بودن   هیچ و پوچ همیشه بی معناست،قیمتی ندارد،ذاتا فقیر است و وقتی کنار چیز باارزشی قرار می گیردپرمعنا و پر ...
چگونه محبوب خداوند شویم ؟
چگونه محبوب خداوند شویم ؟ در مطلب پیش رو راه‌های تحصیل محبت و موانع آن از منظر قرآن کریم با استناد به آیاتی از کلام وحی ...
با بچه‌ی لجباز، چه کنم؟
با بچه‌ی لجباز، چه کنم؟ لجبازی چیست؟ کدام رفتار در کودکم طبیعی است و کدام لجبازی است؟ چگونه با او رفتار کنم؟ ...
داماد محبوبی شوید!
داماد محبوبی شوید! برقراری یك ارتباط نزدیك و صمیمانه میان یك مرد و یك خانواده جدید در بهترین حالت اتفاقی دشوار و در بدترین ...
مرد موفق، بابای محبوب و شوهر ایده‌آل
مرد موفق، بابای محبوب و شوهر ایده‌آل تخصص عبارت است از توانایی شما در به كار بستن استعدادتان آن هم در قسمتی كه برای شركت ...
ضعف زنانه محبوبیت می آورد
ضعف زنانه محبوبیت می آورد ضعفی که ناشی از جنسیت زنانه است و او را نیازمند سرپرستی و حمایت مرد می کند ،متقابلا به او محبوبی ...
با کم حرفی شوهرم چه کنم؟
با کم حرفی شوهرم چه کنم؟  خانمی با خوشحالی از سر كار به خانه می‌آید تا به شوهرش خبرهای خوبی بدهد. وقتی به خانه می‌رسد با هیج ...
گران‌ترین، محبوب‌ترین و باریک‌ترین تبلت‌ها
گران قیمت‌ترین، محبوب‌ترین و باریک‌ترین تبلت‌ها گران قیمت ترین، محبوبترین ، باریکترین و بزرگترین تنها برخی از صفاتی هس ...
چگونه دلم را آرام کنم؟
چگونه دلم را آرام کنم؟ همیشه آرامش یكى از گمشده‏هاى مهم بشر بوده، و به هر درى مى‏زند تا آن را پیدا كند، و اگر تلاش و كوشش ...
انسان متوکل محبوب خدا می شود
انسان متوکل محبوب خدا می شود یكی از سبب های مهم معنوی برای رسیدن به اهداف در جهان مادی توكل بر خداوند است، که اگر این روح ...
کمکم کنید می خوام ترک کنم
کمکم کنید می خوام ترک کنم مطمئن باشید اگر واقعاً از گناهتون پشیمون باشید و توبه کنید و قصد بازگشت نداشته باشید ، هر گناهی ...
دوستم را خودم انتخاب می‌کنم
دوستم را خودم انتخاب می‌کنم یکی از علائم دوران بلوغ در نوجوانان، میل و رغبت به هم نوعانش است. دوستان و همسالان عوامل محرک نو ...
زندگی‌ام را می‌کارم، زندگی‌ام را درو می‌کنم!
زندگی‌ام را می‌کارم، زندگی‌ام را درو می‌کنم! کاشتن استعداد می‌خواهد. من شاید هیچ‌وقت استعدادش را نداشته‌ام ، اما علاقه‌ا ...
من برای امام حسین چیکار کنم؟
من برای امام حسین چیکار کنم؟ من امیر مهدی هستم. هر سال ماه محرم پدر بزرگ من تو خونشون هیأت می گیره. برادر بزرگترم امیر ع ...
منم مي خوام کمک کنم!
منم می خوام کمک کنم! سارا کوچولو یک خواهر بزرگتر داشت که اسمش مریم بود. مریم همیشه به مادرش کمک می کرد. مثلاً سیب زمینی پ ...
من چگونه حرکت می کنم؟
من چگونه حرکت می کنم؟ ماهیچه ها با کشیدن استخوان ها به این طرف و آن طرف، باعث حرکت شما می شوند. هر وقت می خندید یا گریه ...
سعی می کنم برسم
سعی می کنم برسم جمعه رسید. قرن هاست جمعه می آید، ولی او نمی رسد. راستی او نمی رسد یا ما نمی رسیم؟ نمی رسیم و باز غم و ...
با دوربین چی کار کنم؟
با دوربین چی کار کنم؟ تا حالا با دوربین دیجیتال کار کرده اید؟ برای گرفتن عکس با آن باید به چند نکته توجه کنید. اما اگر شما ...
فردا من این ده را زیر و رو می کنم
فردا من این ده را زیر و رو می کنم روزی بود، روزگاری بود. در زمان قدیم، مأموران حکومت برای گرفتن باج و خراج (یعنی همین عوارض ...
اینجا قوری را می‏شکنم
اینجا قوری را می‏شکنم زبل خان به سفارش زنش از بازار یک قوری چینی زیبا خرید و به سمت خانه به راه افتاد؛ اما ناگهان ...
ای جناب شاه من به تو نصیحت می کنم
ای جناب شاه من به تو نصیحت می کنم درسال 1340بعد‌ از رحلت‌ آیت‌الله‌ بروجردی‌ ، دولت‌ پهلوی به فکر افتاد که آیین اسلامی ‌را ا ...
کار می کنم تا بی نیاز باشم
کار می کنم تا بی نیاز باشم پیامبران و امامان از بیکاری به شدت بیزار بودند و مردم را به کار و اشتغال تشویق می کردند. در ر ...
نگران نباش برایت دعا می‏کنم
نگران نباش برایت دعا می‏کنم روزی‏‏ زبل خان به عیادت یکی از دوستانش که به سختی مریض بود، رفت. مرد بیمار در جواب احوال‏پر ...
می توانم تغییر کنم2
می‏توانم تغییر کنم(2)                                                            داستانی واقعی درباره تدی استودارد   ...
خیال می کنم دوستم نداری
خیال می کنم دوستم نداری از رحمت خدا ناامید نشوید؛ زیرا تنها کافران از رحمت خدا ناامید میشوند. یوسف /87 خدایا! گاهی ...
من مي توانم کفشهايم را جفت کنم
دارم کفش تق تقی درست می کنم
  دارم‌ كفش‌ تَق‌تَقی‌ درست‌ می‌كنم‌  بچه‌ كه‌ بودم‌ خیلی‌ دوست‌ داشتم‌ كه‌ كفش‌های‌ پاشنه‌ بلند داشته‌ باشم‌. یادم‌ می‌آید كف ...
چگونه درمانش کنم؟
چگونه درمانش كنم؟ چگونه می توانیم با چشم چرانی و خود ارضایی مقابله كنیم؟ چشم چرانی و نگاه آلوده، آغاز انحرافات جنسی و ...
کلینیک آرامش تبیان - تکنیک 2 : می‌بخشم، کیف می‌کنم، پس بزرگم!
کلینیک آرامش تبیان   سلام.  من حسین عسگری هستم؛ خوش آمدید! و چه جای خوبی آمدید. خیالتان مثل تختخواب فنری راحت باشد که ما ...
خطر محبوب‌بودن نزد مردم
شهرت و محبوبیت هم دردسردارد کاربران گرامی سلام همگی شنیدیم فلانی در اوج شهرت و محبوبیت بسر می برداما تا به ...
محبوب ترین انسان
محبوب‎ترین انسان كِشت برای آخرت رسول اکرم(صلی الله علیه و آله) در ادامه وصایای خویش به ابوذر فرمود: ای ابوذر! ا‌ین كه خداون ...
یا محبت می کنی یا قهر می کنم
یا محبت می کنی یا قهر می کنم   پدر ثروتمندی چند پسر داشت، یکی از پسرها روزی به پدر گفت: سهم من از ثروتت را بده تا بروم و ...
XP مشكلات ویندوز ( من نیازدارم تا استفاده تنظیمات سازگاری دریک برنامه معین را غیر فعال کنم)
بخش سوم -  مشکلات وگرفتارهای استفاده از Accessories و نرم افزارها مشکلات و گرفتاری های نرم افزارها ویندوز XP با ابزارهای مختلف ...
XP مشكلات ویندوز ( من نمی توانم قطعه جدید را به کامپیوتر متصل کنم)
بخش چهارم -  مشکلات و گرفتارهای سخت افزار   مشکلات نصب وحذف سخت افزارها فرض کنید که ماوس جدید خریده اید . آن را به پورت کامپ ...
XP مشكلات ویندوز ( من نمی توانم از یک قطعه قدیمی با ویندوز XP استفاده کنم)
بخش چهارم -  مشکلات و گرفتارهای سخت افزار   مشکلات نصب وحذف سخت افزارها فرض کنید که ماوس جدید خریده اید . آن را به پورت کامپ ...
موضوعات
کامپیوتر و اینترنت کامپیوتر و اینترنت
مذهبی مذهبی
تغذیه تغذیه
سلامت سلامت
خانواده خانواده
اسرار خانه داری اسرار خانه داری
علمی علمی
گوناگون گوناگون
مطالب تصادفی
امام سجاد(ع) و نهضت خدمت رسانی5_دعوت و تشویق به خدمت رسانی
اولین بازی‌های ویدئویی
ابن سینا: عارف موسیقی نیاز دارد
معرفی بهترین اپلیکیشن‌ها
اولین امتحان در خانه پیامبر!!!
شوت‌بازی سبد خرید!
وبلاگ چیست ؟ ( بخش اول )
عروج و اعتلاي روح
بررسى نظریات تحقیرآمیز درباره زن و دیدگاه اسلام در این رابطه
مردان مراقب سلامتي‌شان باشند
قضاوت به شرط پوشیدن کفش
عابدترین عابد
دوستی دیرینه حشرات و گل ها
ما دكترهاى بسيار خوبى داريم
عروسک مهربون
برنابا
جانوری کیسه دار شبیه به خرس
چرا بعضى‌ها دعايشان مستجاب نمى‏شود؟
يک فروشنده‌ي موفق مي‌شوم
اولويت 14معصوم(ع) بر مال و جان مؤمنين
بازی BASS
آیا حق قرآن را ادا کرده ایم ؟
آيا دنيا با آخرت ارتباط دارد ؟!
هنگامی که کسی را دوست می داری...
تازه‌های فناوری دیجیتال
آمار وب سایت
تاریخروزبازدیدکننده
1395/2/12
یکشنبه 165
1395/2/11
شنبه 1523
1395/2/10
جمعه 1351
1395/2/9
پنجشنبه 1337
1395/2/8
چهارشنبه 1336
1395/2/7
سه شنبه 1547
1395/2/6
دوشنبه 1763
تعداد کاربران آنلاین : 2
تمامي مطالب بصورت خودکار و توسط نرم افزار جستجوگر ، گردآوری شده و AdSearch.ir در مورد محتوای مطالب مسئول نمی باشد.