صفحه اصلی تماس با ما

صبحانه به سبک امروز با غلات صبحانه


غلات صبحانه، جایگزینی سریع برای صبحانه‌ای است که وقت خوردنش را نداریم.

غلات صبحانه

متأسفانه زندگی مدرن و صنعتی امروز، بسیاری از عادات گذشته را تحت تأثیر قرار داده است، برای بسیاری از خانواده‌ها به دلایل مختلف از جمله: کمبود وقت، تعجیل برای رفتن به محل کار و یا مدرسه، کسب عادات غذایی نادرست از دوران کودکی، تنها بودن هنگام مصرف صبحانه و یا داشتن استرس، دشوار بودن تهیه صبحانه‌ای کامل و سرشار از مواد متنوع و مغذی، موجب می‌شود، بسیاری از افراد به مصرف یک صبحانه بسیار مختصر قناعت کنند و یا از صرف صبحانه، منصرف شوند که در هر دوی این حالات میزان بازدهی آن‌ها در طول روز به طور چشمگیری کاهش می‌یابد. انتخاب ماده غذایی برای صبحانه، تأثیر زیادی بر سلامت افراد دارد.

انتخاب غذاهای سالم مانند دانه‌های کامل غلات برای صبحانه، این امکان را فراهم می‌سازد تا نیمه روز اشتها کنترل شود.

اغلب اوقات، میلی به خوردن صبحانه نداریم اما علت چیست؟ شاید دلیل بی میلی به صبحانه، تکراری بودن آن است. برای تنوع بخشیدن به این وعده غذایی که از اهمیت خاصی برخوردار است می‌توانید شیر را به میزان یک لیوان گرم کنید و سپس به آن کورن فلکس اضافه کنید که خوشبختانه امروزه در انواع و طعم‌های مختلف وجود دارد. مصرفغلاتصبحانه به دلیل داشتن منابع پیچیده کربوهیدرات باعث می‌شود تا مواد مغذی و انرژی مورد نیاز بدن تأمین شود.

 

تاریخچه

صنعت تولید غلات صبحانه در قرن 19 در آمریکا آغاز گردید و باعث ایجاد تغییر در رژیم غذایی مردم آمریکا شد. در حدود 150 سال قبل، بیشتر آمریکایی‌ها به روش انگلیسی صبحانه می‌خوردند یعنی صبحانه ای شامل مقدار زیادی گوشت و میزان کمی مواد فیبردار که نتیجه آن شیوع بیماری‌های معده در آمریکا بود.

دکتر جیمز جکسون برای اولین بار غلات صبحانه را در سال 1863 تولید کرد و آن را گرانولا نامید و پس از آن دکتر جان هاروی کلاگ در سال 1889 برای اولین بار غلات صبحانه را به شیوه‌ی صنعتی تولید کرد. امروزه در دنیا در حدود 275 نوع مختلف از این محصولات و برای گروه های سنی مختلف تولید می‌شوند.

غلات صبحانه

غلات صبحانه گروهی از تولیدات غذایی متشکل از دانه های کامل و یا پرک شده غلات هستند که ممکن است با دیگر مواد طعم دهنده مانند پودر میوه و یا کاکائو و...مخلوط شده باشند.

غلات صبحانه را می‌توان با اضافه کردن شیر،آب‌میوه، میوه و گاهی کمی شکر، بدون نیاز به آماده سازی بعدی، به عنوان صبحانه مصرف کرد. با توجه به نوع محصول تولیدی به غلات صبحانه علاوه بر شکر، نمک طعام، شیر خشک، فندق، بادام و میوه های خشک نیز اضافه می‌شود.

این تولیدات که به صبحانه‌های آماده نیز معروف هستند به خاطر دارا بودن دانه‌های غلات، کربوهیدرات‌های ساده و پیچیده،فیبرها،آنتی اکسیدان‌های طبیعی مانند ویتامین ای، چربی‌های غیر اشباع گیاهی، ویتامین‌ها و مواد معدنی، ارزش تغذیه‌ای قابل توجهی را دارا هستند.

 

ارزش غذایی غلات صبحانه

غلات صبحانه یا سبوس دار به غلاتی گفته می‌شود که حداقل شامل 25 درصد سبوس باشند. بر اساس یک تحقیق انجام شده در انجمن قلب آمریکا، مصرف روزانه‌ی غلات سبوس دار می‌تواند خطر بیماری‌های قلبی را تا 28 درصد کاهش دهد. بر اساس همین تحقیق، مصرف 2 الی 6 بار در هفته تا 22 درصد و مصرف حداقل یک بار در هفته تا 14 درصد احتمال بروز بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد.

مصرف صبحانه حاوی غلات سبوس دار و مواد فیبری باعث کاهش فشار خون وکلسترولبد شده و از بروز حمله‌های قلبی جلوگیری می‌کند. غلات صبحانه‌ی غنی شده، حاوی انواع ویتامین‌ها، املاح، فیبرهای خوراکی و آنتی اکسیدان‌ها هستند، بنابراین با داشتن طیف گسترده‌ای از مواد مغذی علاوه بر کاهش خطر بیماری‌هایی مانند سرطان و بیماری‌های قلبی، در تأمین و حفظ سلامتی بدن نیز نقش دارند.

برخی از غلات صبحانه‌ی غنی شده، حاوی 100 درصداسید فولیکهستند که بدن به آن نیاز دارد. اسید فولیک در پیشگیری از مشکلات جدی مادرزادی نقش دارد. خوردن غلات صبحانه و یانان‌های سبوس داری که حاویاسید فولیکهستند، قبل و در حینبارداری در تأمین سلامت نوزاد، نقش مهمی را بر عهده دارند.

مصرف مداوم غلات صبحانه باعث جذب بیشتر مواد مغذی مورد نیاز روزانه‌ی بدن شده و به داشتن وزن مناسب‌تر نیز کمک می‌کند. تحقیقات نشان داده است، جذب مواد مغذی در بدن کودکانی که از غلات صبحانه به صورت مرتب استفاده می‌کنند در مقایسه با همسالان خود، بهتر صورت می‌گیرد.

غلات صبحانه گروهی از تولیدات غذایی متشکل از دانه های کامل و یا پرک شده

غلات هستند که ممکن است با دیگر مواد طعم دهنده مانند پودر میوه و یا کاکائو و...مخلوط شده باشند

مصرف مداوم غلات صبحانه باعث جذب بیشتر کلسیم، آهن، روی، ویتامین ث، آ و ویتامین‌های گروه ب می‌شود، به همین ترتیب بزرگسالان نیز با مصرف مداوم این محصول غذایی آماده مصرف، ضمن دریافت بیشتر مواد فیبری، ویتامین و املاح، مقدار کمتری چربی، کلسترول و کالری ناشی از چربی را دریافت می‌کنند.

مصرف صبحانه، یک عادت غذایی سالم است که با داشتن وزن مناسب در کودکان و بزرگسالان در ارتباط است. طبق یک مطالعه انجام شده بر روی 16000 نفر، خوردن صبحانه باعث داشتن وزن مناسب‌تری در افراد می‌شود.

در واقع مصرف صبحانه باعث عدم مصرف تنقلات می‌گردد، این تحقیق نشان می‌دهد که کالری جذب شده توسط بدن، در روزهایی که افراد صبحانه نمی‌خوردند، بالاتر بوده است.

بررسی‌های دیگر نشان می‌دهد که مصرف غلات صبحانه با کاهش کورتیزول خون همراه است و در نتیجه استرس کمتری در فرد ایجاد می‌کند. کارشناسان معتقدند مصرف این مواد غذایی به کاهش جذب چربی اشباع در رژیم غذایی روزانه منجر می‌گردد و در نتیجه سطح کلسترول خون را نیز کاهش دهد.

بررسی‌های اخیر نشان می‌دهد افرادی که از انواع غلات صبحانه استفاده می‌کنند در مقایسه با افرادی کهگوشتیا تخم مرغ را در وعده‌ی صبحگاهی مصرف می‌کنند و حتی افرادی که صبحانه نمی‌خورند، وزن کمتری دارند.

شاید یکی از دلایل کاهش وزن در این افراد به دلیل کم بودن کالری غلات صبحانه در مقایسه با دیگر مواد غذایی است.

علاوه بر این، محققین دانشگاه Purdue دریافتند که رژیم‌های لاغری حاوی غلات صبحانه در مقایسه با رژیم غذایی فاقد غلات صبحانه منجر به کاهش وزن بیشتری می‌شوند.

غلات صبحانه

بعضی از غلات صبحانه ای روی شکلات را سفید کردند

تصور کلی افراد این است که غلات صبحانه از قبیل انواع کورن‌فلکس غذاهایی بسیار سالم محسوب می‌شوند اما یک بررسی جدید نشان می‌دهد که این تصور لزوماً درست نیست.

این بررسی که توسط یک موسسه حمایت از مصرف‌کنندگان در واشینگتن انجام شده، نشان می‌دهد که خوردن یک فنجان از 44 نوع از این غلات صبحانه موجود در بازار ایالات متحده، مقدار قندی بیش از 3 کلوچه شکلاتی بزرگ را وارد بدن می‌کند.

بدترین این غذاها، نوعی برشتوک عسلی با مارک کلوگز (Kellogg’s) است که 56 درصد وزن آن از شکر تشکیل شده است.

شرکت کلوگز که 5 مورد از 10 رتبه اول بدترین‌ها در این فهرست را به خود اختصاص داده، به انتشار نتایج این بررسی اعتراض کرده و گفته که این مارک‌ها را برای بزرگسالان- نه کودکان- تولید کرده (که به هر حال ضررش برای بزرگسالان هم کم نیست) و متعهد است که غلات صبحانه‌اش برای کودکان بیش از 16 قند نداشته باشند.

نکته جالب آن است که بنیان گذار شرکت کلوگز یک پزشک اهل میشیگان به نام دکتر جان هاروی کلوگز (1943-1852) و برادرش بوده‌اند که مشترکا مخترعان کورن‌فلکس هم محسوب می‌شوند.

فرآوری: معصومه آیت اللهی

بخش تغذیه و آشپزی تبیان


منابع:

مجله غذا - حمیدرضا مختاری - شراره انصار

سلامتیران - دکتر یاسر مالی

 

اگر می‌خواهید با کارشناسان تغذیه‌ی سایت مشورت کنید،اینجارا کلیک کنید.

 

مطالب مرتبط:

غلات صبحانه ‌ای

غلات صبحانه بخوریم یا نخوریم؟

صبحانه را فراموش نکنید

آیا نخوردن صبحانه ضرر دارد؟

مصرف صبحانه چه تأثیری در سلامت کودک دارد؟

صبحانه، موجب کاهش وزن می‌شود

حذف صبحانه یعنی زندگی ناسالم

اصل اول خوردن صبحانه

توجه : در صورت ناقص بودن مطلب لطفا به لینک منبع مراجعه بفرمایید.
 برچسب ها : 

امروز

سبک

غلات

صبحانه

 منبع : Tebyan.net   لینک منبع : صبحانه به سبک امروز با غلات صبحانه
مطالب مرتبط  با صبحانه به سبک امروز با غلات صبحانه
صبحانه به سبک امروز با غلات صبحانه
صبحانه به سبک امروز با غلات صبحانه غلات صبحانه، جایگزینی سریع برای صبحانه‌ای است که وقت خوردنش را نداریم. متأسفا ...
سبک امروزی
سبک امروزی نگاهی ویژه به چهار سبک  در دکوراسیون(1) با استفاده از دو رنگ با زمینه‌های مختلف که بر جزئیات طرح تاکید و آن‌ها ...
امروز، روز اختصاصی توبه و انابه
امروز، روز اختصاصی توبه و انابه  روز عرفه را از این رو عرفه نامیدند که روز اعتراف به گناه است چرا که از حضرت امام جعفر ...
سگ های زیبا و تخریب سبک زندگی
سگ های زیبا و تخریب سبک زندگی در اینکه سگ امروزه کارایی های مختلفی می تواند داشته باشد و بطور کلی حیوان مفیدی است که از د ...
کسانی که امروز مزد می گیرند!
کسانی که امروز مزد می گیرند! کنیم: «دلم را شکسته‌اند و حقم را ضایع کرده‌اند اما فقط و فقط برای تو می‌بخشم و دلم را ...
رمضان سبکی نو برای زندگی
رمضان سبکی نو برای زندگی فلسفه رمضان را باید درک نمود.رمضان تنها برای این نیست که ما چند روزی طعم گرسنگی و تشنگی را بچشیم ...
با اجازه وارد سبک زندگی پیامبر می شویم!
با اجازه وارد سبک زندگی پیامبر می شویم! پیامبر فرمود: خوش ندارم مسلمانی بمیرد ولی سنت‌های پیامبرش به گردنش مانده باشد و ...
گمشده جامعه امروز ما!
گمشده جامعه امروز ما! حیای پولدار بودن، حیای لازم و گمشده‌ای كه حالا نیست، كافی است سری به خیابان‌ها بزنید تا نبودش را ...
امروز،فرصت طلایی توبه کردن
امروز ،فرصت طلایی توبه کردن نمی دانم شما چقدر به قول و قرارهایتان با خدا عمل کرده اید ،اگر مثل من خسته و شکسته و پشیمانید ، ...
15عقوبت سبک شمردن نماز
15عقوبت سبک شمردن نماز نماز ستون خيمه دين است و امام صادق (ع) نماز را مرز ايمان و کفر دانسته است. بنابر اين، اگر کس ...
نیاز اساسی بشر امروز
نیاز اساسی بشر امروز نماز از دیدگاه قرآن 1- برپایى نماز  معناى اقامه نماز چیست؟ 2 - پاسداشت‏ حریم نماز 3 - كمك گر ...
مردم کشورهای مختلف صبحانه چه چیزی می‌خورند؟
مردم کشورهای مختلف صبحانه چه چیزی می‌خورند؟ صبحانه یک وعده غذایی بسیار مهم تلقی می شود، چون روزه شبانه را می شکند، ذخیره ...
امروز روز شماست...
امروز روز شماست... (سارا روستاپور) سارا روستاپور متولد دی ماه 1360 می باشد. او اولین اجرایش را در سال 78 در برنامه ای با ع ...
صبحانه
صبحانه روی میز صبحانه چای و قند و نان هم هست من ولی نخواهم زد غیر تو به چیزی دست می کنم دهانم را ...
امروز، روز هفتم بی‌مهری است
امروز، روز هفتم بی‌مهری است یک‌شنبه است یا دوشنبه؟ باید پنج‌شنبه باشد احتمالاً که داری این نوشته را می‌خوانی. شاید درا ...
یک صبحانه‌ی متفاوت
یک صبحانه‌ی متفاوت دوستان عزیز امروز می خواهم به شما یک صبحانه ی متفاوت آموزش بدهم. مطمئنم که شما از این نوع صبحانه خوشت ...
من امروزم
من امروزم من روز مهمی هستم، روز تولد حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، روز بزرگداشت مقام زن، روز مادر بله من سه شنبه، 4 تیر، ...
اباالفضل علیه السلام الگویى براى نسل امروز
اباالفضل علیه السلام الگویى براى نسل امروز الف) طاعت و بندگى ب) ولایت مدارى و امام‏شناسى ج) بصیرت ژرف د) شجاعت ...
خواب سبکي داريد يا سنگين؟
خواب سبکی دارید یا سنگین؟ استراحت و خواب عمیق یکی از شفادهنده های موثر و کلید سلامتی انسان است. بدن انسان شباهت زیادی به با ...
تفاوت‌های جامعه ی امروزی با جامعه دینی حقیقی
تفاوت‌هایی جامعه های امروزی با جامعه دینی حقیقی در اینجا می خواهیم در حد فهم خود نگاهی به روابط صحیح اجتماعی که در قرآن و ...
به كمالات امروز خود قانع نشوید!
به كمالات امروز خود قانع نشوید! توجّه به نسل و فرزندان، یك دورنگرى عاقلانه و خداپسندانه است كه حاكى از وسعت نظر و سوز و ع ...
سبک زندگی کجای دین ما است؟
سبک زندگی کجای دین ما است؟  اولین خطاب آیات قرآن به مۆمنان، مربوط به یک سبک رفتاری است نه یک اخلاق یا عقیده و خداوند علاو ...
امروز دوباره در جنگ احزاب قرار داریم!
امروز دوباره در جنگ احزاب قرار داریم! مقام معظم رهبری در یکی از سخنرانی های اخیرشان شرایط زمان ما را به جنگ احزاب تشبیه ک ...
تکنیک‌های قرآن برای اصلاح سبک زندگی
تکنیک‌های قرآن برای اصلاح سبک زندگی یکی از مسائل مهمی که در سفر رهبر انقلاب به خراسان شمالی مطرح شد و اگر مورد توجه مسئول ...
همین امروز چشمانت را پس بگیر
 همین امروز چشمانت را پس بگیر   یکی از خبرهای مهمی که امروزه در رسانه‌ها و سایت‌های خبری و تحلیلی زیاد شنیده می‌شود ...
بردگى دختران در آن روز و امروز
بردگى دختران در آن روز و امروز آزادى از سلطه‏ى طاغوت‏ها، از بزرگ‏ترین نعمت‏هاست. چنان كه خداوند از میان همه نعمت‏ها، نا ...
مهم‌ترين وظيفه‌ي جوانان امروز
مهم‌ترین وظیفه‌ی جوانان امروز دوران جوانی و نوجوانی، حساس و سرنوشت ساز و تعیین کننده‌ی شخصیت انسان است. برای استفاده‌ی ...
به راستی گمشده بشر امروز چیست ؟
به راستی گمشده بشر امروز چیست ؟ عدالت، آرمانی انسانی است و سابقه ای به قدمت عمر بشر دارد. هیچ چیز به اندازه پایمال شدن حق ...
مهمترین درد جامعه امروز
مهمترین درد جامعه امروز یکی از موانع اساسی رشد انسان، از منظر قرآن، دنیامداری و دنیازدگی است که انسان را از رسیدن به کمال ...
نام کودک، امروز است
نام کودک، امروز است سخنی با والدین: در دنیای امروز، تماس کودک با مسائل زندگی، خیلی زیاد و عینی شده است. از اخبار تلویزیون گ ...
فریاد امروز، تخریب فردا
فریاد امروز، تخریب فردا بر اساس گزارش محققین، کسانی که در کودکی در معرض توهین و تحقیر والدین خود قرار می‌گیرند رشد آن قسم ...
رهایی از بحران سبک زندگی با اصلاح ریز رفتارها
رهایی از بحران سبک زندگی با اصلاح ریز رفتارها انتقاد از نگاه شعاری مسئولان به فرمایشان مقام معظم رهبری، ضرورت توجه به اصلاح ...
مـقـایـسـه انـواع غـلات صـبـحـانـه
مـقـایـسـه انـواع غـلات صـبـحـانـه غلات صبحانه که بیشتر ما آن را با نام کورن‌فلکس یا برشتوک می‌شناسیم، شکل حجیم شده غلاتی م ...
سبک‌ترین و نازک‌ترین ۱۰ اینچی دنیا
سبک‌ترین و نازک‌ترین 10 اینچی دنیا اگر به خاطر داشته باشید، تبلت اکسپریا زد سونی یک ماه پیش در CES 2013 رونمایی شد و چندی ب ...
خودخوری به سبک مایکروسافت
خودخوری به سبک مایکروسافت خودتان خودتان را بخورید، یا دیگران این کار را می‌کنند. این شعار جدید دنیای گجت‌ها است. ...
2 فضیلت فراموش شده در دنیای امروز
2 فضیلت فراموش شده در دنیای امروز داستان آشنایی حضرت موسی (علیه السلام) با دختران حضرت شعیب (علیه السلام) و چگونگی ورود ا ...
نوشیدن شیر کم چرب برای صبحانه = نزدیک شدن به وزن ایده آل
نوشیدن شیر کم چرب برای صبحانه = نزدیک شدن به وزن ایده آل پروتئین‌ها یا لاکتوز موجود در شیر باعث ایجاد احساس سیری طولانی مدت ...
کشف علمی بزرگ‌ در ظرف کوچک صبحانه
کشف علمی بزرگ‌ در ظرف کوچک صبحانه «آندانگ هی» به‌طور اتفاقی در ظرف صبحانه‌اش به پدیده‌ای برخورد که باعث شد او از خودش بپر ...
شایع‌ترین مشکلات پدران امروز
شایع‌ترین مشکلات پدران امروز اضافه شدن عضو جدید به خانواده مایه خوشحالی است؛ زیرا کودکان واقعاً شیرینی زندگی اند اما از طرف ...
سبک دعوای من و همسرم
سبک دعوای من و همسرم اختلاف زن و شوهری در هر زندگی‌ای اتفاق می‌افتد. حتی در زندگی زوج‌هایی که خوشبختند و عقدشان در آس ...
آفتاب امروز غوغا می کند
آفتاب امروز غوغا می‌کند آفتاب امروز غوغا می‌كند آتشی در كوچه برپا می‌كند مادرم می‌آید و از لای در بازی ما ...
صبحانه مفید
صبحانه مفید اتل متل  توتوله بچه ی خوب  چه جوره؟ بچه ی خوب صبح زود از خواب ناز پا میشه می خنده مثل غن ...
امروز صبح چگونه بیدار شدم؟
امروز صبح چگونه بیدار شدم؟ امروز صبح با ریتم نوک زدن پرنده‌ها به پشت شیشه بیدار شدم. تیک، تیک، تیک...تیک، تیک... یک کیسه ...
افطاري به سبک ساره
افطاری به سبک ساره   روز اولی بود که ساره روزه گرفته بود اما خیلی حوصلش سر رفته بود. صبح که، یه کم ،فقط یه کم بیشتر از روز ...
اسبک من
اسبک من لا لا لا، ا سبک من خسته نباشی خوشگلم بپر بیا تو رختخواب بسه دیگه، خسته شدیم من می خوابم، تو هم بخواب ...
امروز هوا چطور است؟
امروز هوا چطور است؟ هوا در حرکت امروز هوا چطور است؟ آفتابی است یا ابری؟ مرطوب است یا خشک؟ آرام است یا باد می وزد؟ در ...
این جوری صبحانه بخور
این جوری صبحانه بخور هیچ چیز جای صبحانه را نمی گیرد. بیشترین نیرویی که هر کسی برای طول روزش به آن نیاز دارد، توسط خوردن صبح ...
رابطه صبحانه و دانش آموزان موفق
رابطه صبحانه و دانش آموزان موفق نخوردن صبحانه باعث می شود قدرت یادگیری شما کاهش یابد و خیلی زود خسته شوید. خوردن صبحانه ت ...
در نقاشی صاحب سبک شوید
در نقاشی صاحب سبک شوید در قسمت قبل نکاتی را برای کشیدن نقاشی بهتر، به شما یادآوری کردم و امیدوارم که با توجه به آنها تمرین ک ...
دیروز و امروز
دیروز و امروز شدم ترا دامن از دیروز و امروز ندارم خفتن از دیروز و امروز همه ترسند از فردا شگفتا که می ترسم ...
کودک دیروز،پورنگ امروز،پدربزرگ فردا
کودک دیروز، پورنگ امروز، پدر بزرگ فردا داریوش فرضیایی (عمو پورنگ) لطفاً خودتان را معرفی کنید و از سابقه کاریتان بگوی ...
دیروز من ،امروز و فردای تو ( يادنامه روز جهانی کودک )
  هدایتگر روز همه بچه ها اطاق یکی بود یکی ...
امروز روز مبارکی است
امروز روز مبارکی است "/bigimage.aspx?img=http://img.tebyan.net/big/1388/03/21861851455468832057166191725812518995.jpg"> روز ...
کارهای خوب امروز
کارهای خوب امروز - خانم معلم ما همیشه می‏گوید: «سعی کنید به چیزهای خوب وقشنگفکر کنید؛ مثل دریا، مادر، باران و...» امروز ...
مهمان نوازی به سبک امیر المومنین
مهمان نوازی به سبک امیرالمومنین میهمان نوازی یکی از صفات شایسته انسانی است که در اکثر فرهنگها و تمدنها امری پسندیده به حسا ...
روح خود را سبک کن
روح خود را سبک کن   یکى از اصحاب حضرت امیرالمومنین مریض شده بود. حضرت براى عیادت به منزل‌شان رفته بودند. حضرت دیدند که این ...
الفبای دین؛ مشکل جامعه امروز
مشكل جامعه ما اخلاقی است   این یك اصل است؛ هیچ كسی در دنیا آسوده و راحت نیست. تثبیت این اصل اول به عهده خدائی است كه جهان ...
امروز هیچ کار خیری نکردم
امروز هیچ کار خیری نکردم در گذشته فردى زندگی می‎کرد كه می‎خواست، موجود مباركى باشد. البته فرد فقط از راه وحى و الهامات اله ...
وب، میدان جنگ امروز
وب، میدان جنگ امروز امروزه تعداد سایت‌های وب و برنامه‌های كاربردی آنها به سرعت در حال افزایش می‌باشد و شاید تا چند سال قبل هی ...
وب ، میدان جنگ امروز (قسمت آخر)
وب ، میدان جنگ امروز ( قسمت آخر ) حملات جعل هویت ( Impersonation Attacks ) بیایید برای تشریح این نوع حمله پامونو تو كفش ...
عکس‌هایی به سبک HDR
عکس‌هایی به سبک HDR در فناوری image processing و یا گرافیک رایانه ها و عکاسی ، تکنیک high dynamic range imaging -hdr  به  ...
نسل چهارم کیا ریو سبک تر، بزرگ تر و قدرتمندتر
نسل چهارم کیا ریو سبک تر، بزرگ تر و قدرتمندتر کمپانی کیا از جمله شرکت های خودروسازی است که توانسته با تلاش و ممارست بسیار به پ ...
امپراطور... لیموزین به سبک وطنی
امپراطور... لیموزین به سبک وطنی نخستین خودروی لندکروزر لیموزین توسط یک تیم ایرانی در کشور ساخته شد. 14 تیر ماه گذشته خبر ر ...
ژیان؛ از دیروز تا امروز
ژیان؛ از دیروز تا امروز این روزها ژیان 60 ساله می شود، بله دوستان این روزها این شیر پیر 60 سالگd خودش رو برگزار میکنه تا بگو ...
اتوموبیل؛ از دیروز تا امروز
اتوموبیل؛ از دیروز تا امروز یک تخته چوبی وچند تکه چوب دوار بر زیر آن، سر آغاز تفکری شد که امروزه یکی از اساسی ترین اجز ...
نور پردازی در آشپزخانه امروزی
نور پردازی در آشپزخانه امروزی در آشپزخانه های قدیمی كه مانند آشپزخانه های امروزی دارای كابینت های ثابت و جاسازی شده و م ...
مناسب برای زندگی های امروزی
متناسب با زندگی های امروزی  نگرانی در مورد مصرف انرژی و هزینه زندگی روزی باعث می‌شود افراد درباره ضرورت خانه‌های بزرگ تجدید‌ ...
سبز آرایی با سبکی نو
سبز آرایی با سبکی نو رنگ‌ها با داشتن طول‌موج‌های متفاوت، تاثیراتی متفاوت بر جسم و روان ما می‌گذارند. با استفاده طولانی مدت از ی ...
چه سبکی می پسندید؟
چه سبکی می پسندید؟ چیدامنی با سبك كلاسیك راحتی و آسایش را با خود به همراه دارد. می توان اظهار داشت كه سبك كلاسیك همان سبك سن ...
خانه ای با دو سبک
خانه ای با دو سبک سبک مدرن طرح‌های فریبنده در این مقاله ، وسایل و عناصری معرفی شده‌اند که برای چیدن‌مان در معماری مدرن و آ ...
موضوعات
کامپیوتر و اینترنت کامپیوتر و اینترنت
مذهبی مذهبی
تغذیه تغذیه
سلامت سلامت
خانواده خانواده
اسرار خانه داری اسرار خانه داری
علمی علمی
گوناگون گوناگون
مطالب تصادفی
کیست این شیرِ غَدَر
زردچوبه و خواص آن
ابعاد حجاب و عفاف در قرآن
بی تو هرگز!
آشنایی با اسلحه سازمانی ارتش اتریش
تقلب های تربیتی!!
لباس زیبا برای پنجره‌های شما
معامله بدون سود
قصص قرآنی و عهدین
دلیل بزرگداشت اربعین چیست‌؟
MP3 اعمال در آخرت!
ویژگی های خاص شب قدر در روایات
Subnetting به زبان ساده
خودرویی بدون چرخ وسرنشین
چگونه خداوند از ما راضي مي‌شود ؟!/ دعاي روز بيست و يكم
عقد علی و فاطمه در آسمان بسته شد
پای درس امام جواد 2 - آزمون بزرگ
پیش بینی آینده با توییتر
موضوع بحث یک سوم آیات قرآن !!
آی‌پد کابوس اورولی
کسانی که تبدیل به طاغوت جدید نمی‌شوند!
ردپای شیطان در آیات قرآن کریم
خروس خوش صدا
محبت های خسته کننده
بانوی اورلینز چه کسی بود؟
آمار وب سایت
تاریخروزبازدیدکننده
1395/2/11
شنبه 961
1395/2/10
جمعه 1351
1395/2/9
پنجشنبه 1337
1395/2/8
چهارشنبه 1336
1395/2/7
سه شنبه 1547
1395/2/6
دوشنبه 1763
1395/2/5
یکشنبه 1686
تعداد کاربران آنلاین : 6
تمامي مطالب بصورت خودکار و توسط نرم افزار جستجوگر ، گردآوری شده و AdSearch.ir در مورد محتوای مطالب مسئول نمی باشد.