صفحه اصلی تماس با ما

نور پردازی چهاردیواری ما


نورپردازی مناسب در دكوراسیون یك محیط از جمله مواردی است كه به هیچ عنوان نباید نادیده گرفته شود چرا كه با جزیی‌ترین تغییرات نتایج گوناگونی حاصل می‌شود كه بر روحیه و روان یا راحتی و ناراحتی افراد اثرات متفاوتی خواهد گذاشت. این نوشته درباره برخی اصول نورپردازی محیط خانه است.

نور پردازی چهاردیواری ما

انتخاب هرگونه وسایل جانبی مانند كلیدها و پریزها و... روی كاربری كلی فضا تاثیر بسزایی دارند و تا حدودی راحتی افرادی كه در این محیط قرار می‌گیرند را تعیین می‌كند. شكی نیست كه طراحی نور در فضا تاثیر زیادی روی حس و حال فضا و دید افراد نسبت به محیط دارد. برای مثال تصور كنید كه وارد مطب پزشكی شده اید كه نورپردازی ملایمی دارد و از نور سقفی خبری نیست. چنین محیطی از استرس بیمار می‌كاهد و برای اكثر ما دلچسب است. انتخاب نور متناسب با محیط مورد نظر احتیاج به اطلاعات كافی درباره انواع مختلف چراغ، لامپ و وسایل جانبی و دیدی باز نسبت به هماهنگی كل فضا دارد. 

خانه های امروزی طوری طراحی می‌شوند كه جای لوستر و چراغ های دیواری در آنها تعریف شده است ولی اكثر ما ترجیح می‌دهیم به جای این نورهای ثابت، از چراغ های رومیزی و آباژور استفاده كنیم كه به راحتی جابه جا می‌شوند و می‌توانیم برای نورپردازی هر قسمت از خانه كه احتیاج داریم از آنها استفاده كنیم. حتی بعضی از آنها امكان كم و زیاد كردن نور را نیز به ما می‌دهند كه برای موقعیت های مختلف قابل استفاده هستند. 

هنگام انتخاب نور مناسب، قبل از هر چیز باید دقت داشته باشید كه هدف تان از نورپردازی فضای مورد نظر چیست؛ می‌خواهید كل فضا نور داشته باشد یا برای مثال می‌خواهید روی یك شیء خاص مثل یك تابلوی ارزشمند تاكید كنید، شاید هم فقط تعیین مسیر ورودی به اتاق پذیرایی برایتان اهمیت داشته باشد. به هر حال چنانچه هدف تان از نورپردازی مشخص باشد، به طور حتم نتیجه كار بسیار دوست داشتنی و خاص خواهد بود.

به طور كلی می‌توان نورها را به سه دسته تقسیم كرد:

دسته اول نورهایی هستند كه برای كارهای خاص استفاده می‌شوندمثل چراغ های مطالعه، نورهای طراحی شده برای روی گاز و ... از آنجایی كه فردی كه مشغول مطالعه یا آشپزی است احتیاج به نور كافی برای دیدن آنچه كه انجام می‌دهد، دارد. این دسته از چراغ ها نور زیادی تولید می‌كنند تا فرد به كاری كه انجام می‌دهد كاملا تسلط داشته باشد. 

دسته دوم نورهای محیطی هستند كه نور كلی فضا برای دیدن اطراف و افراد دیگر را تامین می‌كند.این نورها همچنین برای ایجاد حس و حال خاص در محیط استفاده می‌شوند كه در این صورت بهترین نوع كلید، كلیدهای «دیمر» است كه با كم و زیاد كردن آنها می‌توان نور موردنظر را تامین كرد. 

دسته سوم نورهای نقطه ای هستند كه برای ایجاد تاكید روی یك شیء خاص استفاده می‌شوند؛برای مثال در بالای یك مجسمه زیبا یا یك تابلوی نفیس؛ شاید هم برای ایجاد تاكید روی تختخواب یك اتاق خواب بزرگ. 

به هر حال چنانچه به دنبال ایجاد فضایی شیك هستید، بهتر است نورپردازی مناسب را نیز در فهرست اولویت هایتان قرار دهید.

قبل از هر چیز باید به فضایی فكر كنید كه می‌خواهید آباژور مورد نظر را در آنجا قرار دهید و بررسی كنید كه چه مقدار نور برای این فضا احتیاج دارید. گاهی لازم است چند آباژور با نورهای ملایم در دو یا سه نقطه از یك سالن قرار بگیرند

چند پیشنهاد اساسی برای انتخاب نورپردازی ایده آل:

هدف تان را از نورپردازی تعیین كنید.هر قسمت از فضاهای منزل باید نورپردازی خاص خود را داشته باشد. برای مثال در آشپزخانه هم به نور محیطی احتیاج دارید و هم نور مستقیم برای گاز و سینك ظرفشویی. اگر در اتاق خواب با این مشكل روبه رو شدید كه نور كافی برای مطالعه نیست، مطمئن باشید كه نورپردازی تان مشكل دارد و احتیاج است دوباره به آن فكر كنید. 

برای ایجاد حس امنیت و آسایش در ورودی ساختمان، به نورپردازی آن نیز فكر كنید:شاید نورپردازی ورودی اصلی ساختمان آخرین چیزی باشد كه به نظرتان برسد ولی دقت داشته باشید این قسمت از اهمیت زیادی برخوردار است. نور خیلی ملایم و كم از امنیت فضا می‌كاهد، در عین حال نور زیاد ممكن است باعث ایجاد مزاحمت برای همسایه ها و عابران شود. بهترین راه حل برای این فضا، استفاده از نورهای حسگر است كه با قدم گذاشتن در یك فاصله مشخص از در ورودی روشن می‌شوند. این دسته از چراغ ها هم از نظر اقتصادی به صرفه هستند و هم تا حدودی باعث ایجاد امنیت در محیط می‌شوند.

از پوشش های دیواری برای چراغ ها به عنوان دكور استفاده كنید:نورپردازی خارجی ساختمان فقط جنبه كاربردی ندارد بلكه می‌توان برای زیبا سازی فضا هم از آنها استفاده كرد. تابلوهای پلاك خانه امروزه طراحی های بسیار متنوع و زیبایی دارند كه با نورپردازی های متفاوتی همراه هستند. این تابلوها یكی از بهترین و ساده ترین المان های كاربردی برای تزیین دیوار ورودی اصلی به شمار می‌روند كه در عین حال باعث ایجاد فضایی زیبا در شب نیز می‌شوند. بهترین نوع آنها مدل هایی است كه با تاریك شدن هوا خود به خود روشن می‌شوند و احتیاجی به روشن و خاموش كردن دستی ندارند. 

نور پردازی چهاردیواری ما

در محیط های داخلی از چند منبع نوری مختلف برای نورپردازی یك فضا استفاده كنید:برای فضاهایی مانند آشپزخانه، اتاق خواب و اتاق نشیمن چند منبع نوری به شما كمك می‌كند كه حداكثر كارآیی را از فضا داشته باشید. نور تعبیه شده روی كانتر آشپزخانه نوری مناسب برای انجام كارهایی است كه احتیاج به دقت و نور زیاد دارد. در حالی كه یك آباژور پایه دار بلند كنار كاناپه راحت اتاق نشیمن بهترین جا برای مطالعه است. در حمام هم نور بالای آینه باید در حدی باشد كه سایه روی آینه نیفتد و در عین حال باعث خیرگی نشود. این نور جدای نوری است كه برای روشنایی كلی فضا در نظر گرفته شده است. 

در انتخاب آباژورها و چراغ های رومیزی بیشتر دقت كنید:به كاربری این دسته از نورها كمتر توجه می‌شود چرا كه بیشتر جنبه تزیینی دارند. در حالی كه به سادگی می‌توان با تعدادی آباژور یك محیط بزرگ را نورپردازی كرد بدون اینكه نیازی به نور سقفی یا دیواری باشد. البته قبل از هر چیز باید به فضایی فكر كنید كه می‌خواهید آباژور مورد نظر را در آنجا قرار دهید و بررسی كنید كه چه مقدار نور برای این فضا احتیاج دارید. گاهی لازم است چند آباژور با نورهای ملایم در دو یا سه نقطه از یك سالن قرار بگیرند در حالی كه گاهی یك آباژور بلند با نور بیشتر برای ایجاد نقطه تاكید كافی است. شاید هم دوست داشته باشید از آباژورهای كوتاه رومیزی استفاده كنید. 

برای سقف های بلند و دكوراسیون های مدرن از نورهای مخفی استفاده كنید:در طراحی های امروزه، به طور معمول به جای استفاده از چندین لوستر و چراغ های دیواری از نورهای مخفی تعبیه شده در پشت طاقچه ها استفاده می‌شود كه هم روشنایی ملایمی به فضای نشیمن و پذیرایی می‌بخشند و هم جای كمتری را اشغال می‌كنند. چنانچه از كلید های دیمِر برای این دسته از نورها استفاده كنید، در هر موقعیت نور متناسب را در اختیار خواهید داشت. لامپ های كم مصرف را نیز فراموش نكنید چرا كه این نورها دیده نمی‌شوند و چنانچه از ظاهر لامپ های كم مصرف خوش تان نمی‌آید، بهترین موقعیت برای استفاده از آنهاست. 

نورپردازی شب را در اتاق كودكان فراموش نكنید:اغلب كودكان از تاریكی شب می‌ترسند، بنابراین هنگام طراحی اتاق كودك تان حتما فكری به حال نور شب در این فضا بكنید. یك چراغ خواب با نور ملایم می‌تواند هم مانع ترسیدن فرزندتان شود و هم روشنایی مورد نیاز شما را برای سرزدن های شبانه به كودك تان تامین كند و در عین حال به نوبه خود به زیبایی اتاق خواب كودك هم می‌افزاید. 

چنانچه در انتخاب نوع لامپ مورد نیازتان هم دچار تردید هستید، می‌توانید با یك طراح داخلی یا یك متخصص برق ساختمان مشورت و با خیال راحت مناسب ترین نور برای فضای داخلی منزل تان را تهیه كنید

در انتخاب لوستر برای اتاق پذیرایی و فضاهای رسمی دقت كنید:شاید به نظر نرسد ولی لوسترها، المان هایی بی نهایت حساس و تاثیرگذارند كه بیدقتی در انتخاب نوع مناسب آن می‌تواند روی دكوراسیون كلی فضای خانه تاثیر زیادی داشته باشد. برای مثال چنانچه طرفدار مبلمان و رنگ های مدرن هستید، بهتر است سمت لوسترها و دیواركوب های سنگین و كلاسیك نروید، چرا كه تناقض آنها در محیط اصلاخوشایند نیست. فقط كافی است برای تهیه لوستر، عواملی مانند سبك دكوراسیون خانه، ارتفاع سقف، نوع نور مورد نیاز محیط و... را در نظر داشته باشید تا نورپردازیتان با سایر عناصر دكوراسیون داخلی همخوانی لازم را داشته باشد.

لامپ های LED را نیز فراموش نكنید:ممكن است شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید كه طرفدار سفت و سخت لامپ های كم مصرف و قدیمی هستند ولی بهتر است برای یك بار هم كه شده لامپ های LED را امتحان كنید. این دسته از لامپ ها با وجود اینكه نسبت به لامپ های معمولی گران تر هستند ولی از نظر ظاهری هم زیباتر و كوچك ترند، هم انرژی كمتری تلف می‌كنند و عمرشان بسیار طولانی تر است. لامپ های معمولی حدود 90 درصد انرژی را به صورت گرما هدر می‌دهند در حالی كه اتلاف انرژی در LED ها تقریبا صفر بوده و هیچ گرمایی پس نمی‌دهند. نكته مثبت دیگر این دسته از نورها، تنوع بی نهایت آنهاست؛ چه در رنگ و چه در سایز و میزان نور تولیدی، به طوری كه می‌توانید برای هر فضا با هر كاربردی نوع خاصی از آنها را استفاده كنید.

نور پردازی چهاردیواری ما

دیواركوب ها فقط یك منبع نوری به شمار نمی‌روند:یكی از حساس ترین نورهای محیط، نورهای دیواری یا دیواركوب ها هستند كه در انتخاب آنها باید بسیار دقت كرد. این دسته از نورها به طور معمول در تمام نقاط خانه قابل استفاده هستند. اولین نكته ای كه هنگام انتخاب آنها باید به آن توجه كرد كاربری این نور در محیط است. در فضایی مانند اتاق نشیمن، نوری ملایم با فاصله ای متناسب با پشتی كاناپه مورد نیاز است كه ترجیحا نور به سمت سقف باشد. در حالی كه در حمام، نور بیشتر و به سمت پایین بیشتر به كار می آید. پس قبل از خرید و نصب نورهای دیواری به كاربرد و محل نصب شان دقت كافی داشته باشید تا دچار سردرگمی نشوید. چنانچه در انتخاب نوع لامپ مورد نیازتان هم دچار تردید هستید، می‌توانید با یك طراح داخلی یا یك متخصص برق ساختمان مشورت و با خیال راحت مناسب ترین نور برای فضای داخلی منزل تان را تهیه كنید

 

بخش خانواده ایرانی تبیان


منبع: سایت سیمرغ

 

مطالب مرتبط :

دکوراسیون دو جای ضروری !

ضروری و کاربردی برای یک خانه

دکوراسیونی جدید، برای حمام خانه ی شما

تغییرات کوچک،نتایج بزرگ

توجه : در صورت ناقص بودن مطلب لطفا به لینک منبع مراجعه بفرمایید.
 برچسب ها : 

نور

پردازی

چهاردیواری

 منبع : Tebyan.net   لینک منبع : نور پردازی چهاردیواری ما
مطالب مرتبط  با نور پردازی چهاردیواری ما
نور پردازی چهاردیواری ما
نور پردازی چهاردیواری ما نورپردازی مناسب در دكوراسیون یك محیط از جمله مواردی است كه به هیچ عنوان نباید نادیده گرفته شود چرا ...
نور پردازی آشپزخانه
نور پردازی آشپزخانه لامپ‌های کم مصرف هم برای فضای آشپزخانه مناسبند؛ چرا که هم کوچک‌ترند و هم نور کمتری مصرف می‌کنند و بعلا ...
نور پردازی در آشپزخانه امروزی
نور پردازی در آشپزخانه امروزی در آشپزخانه های قدیمی كه مانند آشپزخانه های امروزی دارای كابینت های ثابت و جاسازی شده و م ...
نا گفته های نور پردازی
ناگفته های نور پردازی نورپردازی نکته مهمی است که اگر اصولی انجام شود، به ارتقای کیفیت چیدمان کمک می‌کند. در غیر این صورت، با ...
تغییر روحیه با نورپردازی
تغییر روحیه با نورپردازی نورپردازی خوب، در انسان احساس آسایش و امنیت به وجود می آورد و مانع از خستگی مفرط می شود. گاهی ما خ ...
نورپردازی در آشپزخانه، حمام و هال ورودی
نورپردازی در آشپزخانه، حمام و هال ورودی در آشپزخانه های قدیم كه مانند امروز دارای كابینت های ثابت و جاسازی شده و محل مش ...
3 عملی که قیامتمان را نورانی می کند
3 عملی که قیامتمان را نورانی می کند قهرمان حقیقی کسی است که وقتی شیطان بر قلبش زد و سخت خشمگین شد به طوری که جریان خون ...
ای منی ای محفل نور خدا!
ای منی ای محفل نور خدا! ای منی ای آفتاب نور عشق  ای منی ای گام گامت طور عشق ای منی ای محفل قرب خدا       ای زمن ...
ظلمت گناه و نور توبه !
ظلمت گناه و نور توبه ! بدترین و ویران کننده ترین آسیب و ضربه برای زندگی آدمی، گناه و نافرمانی خداوند متعال است. هم در نفس و ...
بایدها و نبایدها در دید و بازدیدهای نوروزی
بایدها و نبایدها در دید و بازدیدهای نوروزی مهمانی رفتن نباید برای فخر فروشی و به قصد ریا یا افتخار باشد که متعارف اهل این زم ...
در نوروز می توان هزاران طواف کرد !!!
در نوروز می توان هزاران طواف کرد !! براساس آموزه‌های دینی، مۆمنین، برادران دینی همدیگر بوده[1] اعضای به هم پیوسته یک پیکرند ...
آثار و برکات صله رحم در عید نوروز
آثار و برکات صله رحم در عید نوروز امیرالمۆمنین علی(علیه السلام) در خطبه‌ی متقین نهج البلاغه، به این نكته توصیه می فرمایند ...
سهم اخلاق در دید و بازدیدهای نوروزی
سهم اخلاق در دید و بازدیدهای نوروزی کینه ها و کدورت ها، حرف و حدیث های کهنه و آزاردهنده را از ذهن و زندگیمان دور نموده و بر ...
یك آسمان نور
  یك آسمان نور   توحید در صحیفه سجادیه     و الحَمْدُ لِلّهِ عَلی ما عَرَّفَنا مِنْ نَفْسِهِ ، وَ ألْهَمَنا مِنْ شُ ...
عید نوروز در کرمان
 عید نوروز در کرمان فرا رسیدن سال نو و عید نوروز شور و حال دیگری بین مردم به وجود می آورد. مردم شهر کرمان هم برای شروع س ...
نور خورشید و پوست
نور خورشید و پوست چرا نور خورشید پوست را تیره می‏کند، اما رنگ موها را روشن می‏کند؟ نور خورشید باعث می شود ماده‏ای به نام ...
ويژه نامه نوروز سال 88 – نوروز چیست؟
  پیدایش جشن های نوروزی آداب و رسوم نوروزی نوروز در کشورها ...
ويژه نامه نوروز سال 88 – شعر
  خانه نو مبارک قفس شیشه ای پری رفته به بازار دوستت دارم بهار پر ...
ويژه نامه نوروز سال 88 – مهارت ها
  ماهی های قرمز و سفید درخت شکلات نوجوان و خانواده ن ...
ويژه نامه نوروز سال 88 – سخنان لطیف
  عیدی هایی که شکلات شدند    ::: صفحه اصلی ::: تصاویر ...
ويژه نامه نوروز سال 88 – داستان
  دوشیزه بهار آواز بهار    ::: صفحه اصلی ::: تصاویر ویژه ::: Scr ...
ويژه نامه نوروز سال 88 – زندگی با باور حضور
  عاشقانه سبزه تر از بهار    ::: صفحه اصلی ::: تصاوی ...
ويژه نامه نوروز سال 88 – چگونه ماهی های قرمز را نگهداری کنیم
  ماهی های قرمز از کجا آمده اند؟ آب مایع حیات است سرمایی یا گرمایی ...
ويژه نامه نوروز سال 88 – گالری عکس
  من و پیشیم بچه های بامزه خطای دید آلبوم عروسی گل های عظیم الجث ...
ويژه نامه نوروز سال 88 – نوروز و نوباوگان
  نوروز چیست؟ خاطرات نوروزی از زبان کارتون ها شعر چگ ...
ويژه نامه نوروز سال 88 – کارتون
  کارتون میمون های فضایی کارتون میمون های فضایی - ...
آداب و رسوم‌ پیش از نوروز
آداب و رسوم‌ پیش از نوروز خانه‌ تکانی اصطلاح خانه تکانی را بیشتر در مورد شستن، تمیز کردن، نوخریدن، تعمیر کردن ابزارها ...
پیدایش جشن نوروزی
پیدایش جشن نوروزی رویش و زایش ، تازگی و نوشدن، همه از ویژگی‌های نخستین روز از نخستین فصل سال است که ما به آن نوروز می‌گوییم ...
نوروز در کشورهای دیگر
نوروز در کشورهای دیگر نوروز در ترکمنستان در کشور ترکمنستان، طبق رسم قدیم و جدید، دوبار در سال جشن سال نو گرفته می‌شود. یکی ...
ويژه نامه نوروز سال 86 – مسافر کوچولو
  مسابقه داستان نويسي کاردستي مصاحبه گپي ...
چرا نوروز؟
چرا نوروز؟ عید نوروز از باستانی ترین اعیاد ملی ایرانیان شمرده می شود. در باره تاریخ نوروز گفته می شود وقتی جم پادشاه ای ...
چگونه عکس پانوراما بگیریم؟
چگونه عکس پانوراما بگیریم؟ گاهی همه آنچه می‌خواهید در یک عکس ثبت کنید، در اندازه‌های یک قاب معمولی نمی‌گنجد. به همین دلیل ب ...
اولین ربات‌ فضانورد
اولین ربات‌ فضانورد   آذر امسال شاهد یکی از بزرگترین پروژه‌های فضایی خواهیم بود. Robonaut 2 که به اختصار R2 نامیده می‌شود، پرو ...
مقاومت های تابع نور
مقاومتهای تابع نور   LDR LDR به مقاومت هایی گفته می شود که در برابر شدت تابش نور حساس بوده و مقدار مقاومت آنها تابع نور ...
بسته های متفاوت سنسور نوری
بسته های متفاوت سنسورنوری در ابتدا بیان کردیم که "مقاومت های نوری از نیمه هادی های خاص ساخته می شوند...." سپس گفتیم "متداول تر ...
مقاومت نوری
مقاومت نوری مقاومت های نوریاز نیمه هادی های خاص ساخته می شوند. همان طور که می دانیم مقاومت نیمه هادی ها به تعداد حاملان بار ...
قدم نورسیده مبارک
قدم نورسیده مبارک خواسته هر پدر و مادری این است که زیباترین هدایا و لوازم را برای نوزاد خود تهیه کند. در فرهنگ ما ایرانیان، ...
توصیه های بهداشتی برای مسافران نوروزی
توصیه های بهداشتی برای مسافران نوروزی عید نوروز فرصتی مناسب برای مسافرت است. اگر به هر دلیلی، تصمیم به مسافرت گرفته اید و ی ...
نقطه های نورانی امید در قرآن !!
نقطه های نورانی امید در قرآن  قرآن کریم تمام آیاتش روح‌فزا و سرشار از امید است؛ بسیاری از آیاتش مژده به بهشت، نعمت‌های ...
««نورٌ عَلَی نورٍ» چیست؟
«نورٌ عَلَی نورٍ» چیست؟ «نور» را بر دست و صورت خود بپاش، آن را با چشم ببین، بر زبان جاری کن و با او سخن بگو، کاری که مقدم ...
ایام نوروز فرصتی برای پر کردن کوله بار ایام حسرت
ایام نوروز فرصتی برای پر کردن کوله بار ایام حسرت راجع به ایام فراغت خیلی آیه و حدیث داریم. پیغمبر فرمود: «یَا أَبَاذَرٍّ ...
نوروز ؛ بهترین فرصت برای صلح و آشتی
نوروز ؛ بهترین فرصت برای صلح و آشتی اعیاد بهترین زمان و فرصت‌هایی مغتنم برای ایجاد صلح و صفا و آشتی میان انسان‌هاست. چر ...
چیزی که انسان را در زمین نورانی می کند
چیزی که انسان را در زمین نورانی می کند آثار انس با قرآن از نگاه آیت الله جوادی آملی بر تو باد به تلاوت قرآن و کث ...
امام حسین علیه السلام مظهر نور خدا
امام حسین(علیه السلام) مظهر نور خدا  نور» روشنایى است و از ویژگى هاى ذاتى آن این است كه هم خودش روشن است و هم روشنى بخش دیگ ...
نورافکن شب های ظلمانی
نور افکن شب های ظلمانی  اى مردم، شما در زمان مهلت و آرامش هستید و به سرعت دارید مى روید و به خوبى مى بینید که شب و روز چگونه ...
اگر شرح صدر ندارید کوه نوردی نکنید !
اگر شرح صدر ندارید کوه نوردی نکنید! کوهنوردانى که به ارتفاعات بلند صعود مى کنند، گاهى از اوقات دچار هواگرفتگى مى شوند یعنى ب ...
نور علی نور چه کسانی هستند؟
نور علی نور چه کسانی هستند؟ لطفاً آیه 35 سوره نور را (آیه نور) شرح داده و بیان کنید که آیا این آیه از محکمات است یا متشابهات ...
علت محرومیت ما از نور قران
علت محرومیت ما از نور قرآن   یادداشتی از آیت الله جوادی آملی قرآن کریم به همه‌ی انسانها هشدار می‌دهند که اگر غرق در امور ...
دخترا اینور و پسرا اونور!
دخترا اینور و پسرا اونور! اولین سوالی که بعد از مشخص شدن بارداری ذهن والدین و اطرافیان را به خود مشغول میکند این است که جنس ...
برنامه ریزی نوروزی برای کنکوری ها
برنامه ریزی نوروزی برای کنکوری ها     سال 88 هم با همه پستی ها و بلندی ها، سختی ها و دشواری ها رو به پایان است، زمستان ...
رقص نورهای طبیعی در آسمان
رقص نورهای طبیعی در آسمان شفق‌های قطبی یکی از طبیعی‌ترین و زیباترین پدیده‌های جو زمین هستند. شفق‌ها مانند پرده‌هایی عظیم به ...
حلقه بنفش تهران از نگاه فضانوردان
حلقه بنفش تهران از نگاه فضانوردان در این گزارش تصویری تصاویر خیره‌کننده‌ای از زمین را می‌بینید که توسط فضانوردان یا ماهواره ...
دستاوردهای مریخ نورد کنجکاوی به روایت تصویر
دستاوردهای مریخ نورد کنجکاوی به روایت تصویر مریخ‌نورد كنجكاوی، با كمك 10 ابزار علمی ‌خود با دقت به بررسی محیط اطرافش در سیا ...
ستاره دنباله‌داری که پُرنورتر از ماه خواهد شد
ستاره دنباله‌داری که پُرنورتر از ماه خواهد شد دنباله‌دار ISON طی ماه‌های نوامبر و دسامبر سال 2013 از نزدیکی زمین عبور خواهد ...
شما هم فضانورد شويد!
شما هم فضانورد شوید! اگر دوست دارید آرزوهای کودکی خود را پیرامون سفر به فضا برآورده سازید، می توانید با استفاده از نرم افزار ...
فیبر نوری چیست و چگونه کار می‌کند؟
فیبر نوری چیست و چگونه کار می‌کند؟ قسمت اول هرجا که صحبت از سیستم های جدید مخابراتی، سیستم های تلویزیون کابلی و اینترنت باشد، ...
آموزش مایا شماره (ایجاد نورها)
ایجاد نورها هنگامیكه نورها را در محیطMaya ایجاد می كنید در واقعMaya هیچ نوع شكل هندسی ایجاد نمی كند . آیكون نور كه داخل صحنه مش ...
تامین آب از گل و لای کفش فضانوردان
تامین آب از گل و لای کفش فضانوردان این سال‌ها برای مریخ، سال‌های نوستالژیکی خواهد بود! سال‌هایی که همه در تلاشند تا بتوانند ...
ژست‌های تماشایی جانوران!
ژست‌های تماشایی جانوران! حیوانات گاهی در طبیعت ژست‌هایی تماشایی به خود می‌گیرند که علاوه بر چشم نوازی، جوایز دومین رقابت عک ...
فواید استفاده از نور طبیعی در اتاق
فواید استفاده از نور طبیعی در اتاق کارشناسان می‏گویند یکی از مهم‏ترین عوامل در حفظ سلامت انسان،‏ نور خورشید است. علاوه بر س ...
جهانگردی پرماجرای مریخ نورد کنجکاوی
جهانگردی پرماجرای مریخ نورد کنجکاوی مریخ نورد کیوریاسیتی، یک سال پیش بر روی مریخ فرود آمد. گزارش تصویری امروز از جهانگردی پ ...
رقص نور
رقص نور آی سی 4017 یک Shift Register است که پالس دریافت شده در پایه 14 را، به بقیه پایه هایی که LED به آن متصل است شیفت می د ...
الگوریتم ربات نوریاب
الگوریتم ربات نوریاب مقاله جالبی دیدم در مورد ساخت ساده یک ربات نوریاب که به توضیح آن خواهیم پرداخت این ربات یک ربات سخت افزار ...
نیرو محرکه ربات نوریاب
نیرو محرکه ربات نوریاب در مقاله قبلی در مورد موتور ربات نوریاب صحبت کردیم حال به بررسی نیرو محرکه آن می پردازیم برای تامین ن ...
کرم خاکی، جانوری که نه می‌بیند و نه می‌شنود
کرم خاکی، جانوری که نه می‌بیند و نه می‌شنود در طبقه بندی جانوران که در آغار قرن 19 قرن انجام گرفت، تمام جانورانی که دارا ...
شأن نزول آیه‌ی 55 سوره‌ی نور
شأن نزول آیه‌ی 55 سوره‌ی نور   حضرت محمد(ص) بعد از اینکه از جانب خداوند مأموریت پیدا کردند تا دین اسلام را رواج دهند سیزد ...
سخن نور
سخن نور "همراه با کلام اهل بیت علیه السلام" امام علی (ع) : خردمند کسی است که تجربه ها پندش دهند .   ح ...
جانوری به اسم هزارپا
جانوری به اسم هزارپا هزارپا نوعی از بند پایان است که دارای دو جفت پا در هر بخش از بدن ( به جز ناحیه سر ) می‌باشد. بیشتر ...
تعطیلات نوروز ی در مسجد جمکران
تعطیلات نوروزی در مسجد جمکران تعطیلات نوروز شروع شده بود. ریحانه کوچولو  و خواهر بزرگ ترش مطهره به همراه مامان و بابا قر ...
مسافرت نوروزی و چمدان میثم کوچولو
مسافرت نوروزی و چمدان میثم کوچولو تعطیلات عید نوروز شروع شده بود. دو سه روزی بیشتر از تعطیلات نگذشته بود. میثم و خونوادش ...
موضوعات
کامپیوتر و اینترنت کامپیوتر و اینترنت
مذهبی مذهبی
تغذیه تغذیه
سلامت سلامت
خانواده خانواده
اسرار خانه داری اسرار خانه داری
علمی علمی
گوناگون گوناگون
مطالب تصادفی
هادی دلها آمد
سر بی کلاه و پای بی کفش
تا بي نهايت
تاریخچه خودرو رولزرویس
خریدنی‌ترین گوشی‌ها از نظر سیستم عامل
چگونگی تاثیر خوراکی ها بر روح آدمی
استفاده از ویژگی Thumbnail View در ویندوز98
عامل از بین برنده غم و اندوه و درمان افسردگی‌
شناسایی
هجوم کلمات به کودکم
نقش تواضع در زندگی
راهنمای تصویری گام‌به‌گام نصب ویستا
بازیهای آپارتمانی برای کودکان
مدارهای واسط
ولتمتر دیجیتال
رنگين کمان خون
علت مُلقّب شدن امام هشتم به "رضا" چه بود؟
شکستن دیوار صوتی یعنی چه؟
همه حرفها به نفع یزید
در همه حال دوستدار آل محمّد باش
شجاعت و هیبت على علیه السلام
روشهاي جديد ازدواج!!
بگو چند جمله مصيبت دخترم را بخواند
شوهرداري به روشی کاملا اصولی
گشنیز؛ گیاهی مفید برای سوء هاضمه
آمار وب سایت
تاریخروزبازدیدکننده
1394/9/4
چهارشنبه 161
1394/9/3
سه شنبه 2286
1394/9/2
دوشنبه 2189
1394/9/1
یکشنبه 2232
1394/8/30
شنبه 1188
1394/8/29
جمعه 2158
1394/8/28
پنجشنبه 1992
تعداد کاربران آنلاین : 2
تمامي مطالب بصورت خودکار و توسط نرم افزار جستجوگر ، گردآوری شده و AdSearch.ir در مورد محتوای مطالب مسئول نمی باشد.