قیمت فوتبال دستی و خرید آنلاین بهترین مدل (22 خرداد)

تاریخچه و پیشینیه ی فوتبال دستی

فوتبال دستی ورزش و بازی هیجان انگیزی است که توسط میله هایی که آدمک ها به آن متصل هستند و یک توپ انجام می شود. در مورد تاریخچه ی فوتبال دستی اطلاعات زیادی به صورت صحیح و دقیق در دسترس نیست. اما اولین بار این بازی در سال ۱۹۰۱ در کشور آمریکا اختراع شده است و به مرور زمان پیشرفت‌های زیادی داشته است. طبق شواهد تاریخی هارولد سیرل تورنتو نقش به خصوصی در کشف فوتبال دستی داشته است و همچنان توانسته است میز آن را اختراع کند. امروزه برای رده سنی های مختلف این وسیله بازی و سرگرمی طراحی می شود. فوتبال دستی توسط افراد در تیم هایی با تعداد متفاوت انجام می شود که ممکن است تا چهار نفره هم برسد.

انواع فوتبال دستی

فوتبال دستی انواع مختلفی دارد که از لحاظ جنس و مدل تقسیم بندی می شوند. فوتبال دستی رومیزی که اصولاً آن را در خانه استفاده می کنند و این نوع از فوتبال دستی می تواند در فضاهای کم نگهداری شود. فوتبال دستی استاندارد که اصولا بر روی پایه ساخته شده است و باید در مکانی که آن را استفاده می کنید یک جای ثابت برای آن در نظر بگیرید. این نوع از فوتبال دستی در جنس های مختلف فلزی، چوبی و پلاستیکی در بازار موجود هستند. یکی از مهمترین نوع فوتبال دستی ها که اصولا در کلوپ های بازی و +مراکز بازی ممکن است آنها را ببینید فوتبال دستی سکه ای یا ژتون خور است و برای اینکه بتوانید با این وسیله بازی کنید باید طبق طراحی آن سکه یا ژتون تهیه کنید. البته امروز با طراحی های مختلف انواع دیگری از این وسیله بازی در بازار موجود است که شما نسبت به نیاز و استفاده ای که دارید می توانید به بازار وسایل بازی مراجعه و آن را تهیه کنید. بسته به نوع این که شما یک فرد مبتدی یا یک فرد حرفه ای هستید می توانید از انواع مختلف این وسیله بازی استفاده کنید اصولاً سطح مبتدی را برای کودکان انتخاب می‌کنند زیرا از لحاظ هزینه ای نیز قیمت بالایی ندارد. یک بازیکن حرفه ای که از این وسیله استفاده می کند باید به دنبال یک جنس خوب و مناسب باشد که اصولاً در باشگاه های ورزشی نیز از آن استفاده می‌کنند.

فوتبال دستی خوب و مناسب

یکی از مهمترین ویژگی‌های یک فوتبال دستی خوب استحکام و مقاومت است، طراحی مناسب آن نیز تاثیر زیادی در بازی دارد. امروزه فوتبال دستی را از جنس های مختلفی درست می‌کنند که می‌توان به جنس های چوبی فلزی و حتی ترکیبی از این دو نوع اشاره کرد البته جنس آن می‌تواند از ام دی اف و یا نئوپان باشد. کف این وسیله بازی نیز باید به صورتی باشد که دارای اصطکاک نسبی برای نگه داشتن توپ را دارا باشد که اصولاً از روکش های مختلفی به این منظور استفاده می کنند. آدمکها باید از جنس مرغوبی ساخته شوند که بر اثر ضربه های میان بازی دچار شکستگی نشوند و اگر به میله‌های وسط آن با پیچ و مهره متصل شده اند استحکام کافی را داشته باشند و زبان عامیانه لق نشوند. کف این وسیله ی بازی را اصولا با رنگ سبز رنگ آمیزی می کنند زیرا در نظر دارند که بیشترین شباهت را به زمین فوتبال داشته باشد. میز فوتبال دستی به حالت های مختلفی وجود دارد که بسته به نوع بازی شما می توانید آن را انتخاب کنید که در سایزهای مختلف نیز تولید می شوند. همانطور که باید در استفاده از مواد اولیه برای ساخت فوتبال دستی از جنس های مرغوب استفاده کرد باید رنگ آنها نیز به صورتی باشد که در مقابل عوامل بیرونی مقاومت لازم را داشته باشند.

نکات مهم در خرید فوتبال دستی

برای خرید این مستطیل پرهیجان باید به یک سری نکات توجه کنید که بتوانید از آن به بهترین صورت ممکن استفاده کنید. از جمله این نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اولین نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که نسبت به سن افراد استفاده کننده از این وسیله بازی ابعاد آن را در نظر بگیرید.
  • دقت کنید که این نوع وسیله بازی از جنس های نامرغوب و بی کیفیت نباشد حتی در سایزهای کوچک نیز استانداردها رعایت شده باشد.
  • اگر برای کودکان این وسیله را خرید می کنید بهتر است که از نوع کوچک تر استفاده کنید،زیرا هم برای بازی راحت تر است و هم از لحاظ هزینه های به صرفه تر می باشد
  • جنس میله های به کار رفته در این وسیله بازی بسیار مهم است دقت کنید که این میله ها می‌توانند تو خالی یا توپر باشند بسته به نوع بازی سرعتی یا آهسته شما می توانید یکی از این دو را انتخاب کنید.
  • جنس و نوع توپ فوتبال دستی نیز یکی از نکاتی است که باید مد نظر قرار داده شود و بهتر است که توپ به گونه‌ای باشد که ارتفاع بین آدمک زمین را پر کند، زیرا با سایز کوچکتر از این، بازی تقریباً غیرممکن می باشد.
Star Rating Star Rating Star Rating Star Rating Star Rating

ادسرچ فروشگاه اینترنتی نبوده و جستجوگر و ارائه دهنده لیست قیمت کالا و خدمات از فروشگاه های اینترنتی معتبر می باشد.