قیمت کیسه خواب کوهنوردی از بهترین مدل ها و خرید اینترنتی (22 خرداد)

کیسه خواب کوهنوردی یکی از تجهیزات ضروری برای طبیعت گردان است. کسانی که قصد صعود به قله های مختلف را دارند باید با به همراه داشتن تجهیزات مناسب سفر امن و خاطره انگیزی را برای خود رقم بزنند.
کیسه خواب کوهنوردی می تواند شرایطی را فراهم کند که شما خواب کافی و آرامی را در دل طبیعت تجربه کنید. برای خرید کیسه خواب نکات مختلفی وجود دارد که باید به آن توجه نمایید. انتخاب محصول بر اساس ویژگی های لازم و کیفیت مناسب می تواند خرید لذت بخشی را برای شما به ارمغان بیاورد.

انواع کیسه خواب کوهنوردی

کیسه خواب کوهنوردی بر اساس فاکتورهای مختلف دسته بندی می شود. در زیر به چند نمونه از آن اشاره خواهد شد.
کیسه خواب بر اساس شکل طراحی:

 • کیسه خواب مستطیلی
 • کیسه خواب نیمه مستطیلی یا بیس کمپ
 • کیسه خواب مومیایی
 • کیسه خواب دو نفره

کیسه خواب مستطیلی آزادی بیشتری در هنگام خواب برای شما ایجاد می کند و به راحتی می توانید غلت بزنید. اما گرم شدن فضای گسترده آن کمی مشکل خواهد بود. کیسه خواب مومیایی دقیقا مطابق با فرم بدن انسان طراحی شده است. این کیسه خواب جذب بدن بوده و بدن در آن امکان حرکت ندارد. گرما بخشی این نوع کیسه بسیار مناسب می باشد. باید توجه داشت که وزن کیسه خواب مستطیلی نسبت به کیسه خواب مومیایی بیشتر می باشد.

کیسه خواب کوهنوردی نیمه مستطیلی با ترکیب دو نوع مستطیلی و مومیایی طراحی شده است. به این ترتیب هم امکان حرکت بدن در آن وجود دارد و هم گرما بخشی در تمام کیسه سریع انجام می شود. کیسه خواب دونفره برای کسانی است که قصد دارند شب را در طبیعت کنار یکدیگر بگذرانند. همچنین می توان با خرید دو کیسه خواب مستطیلی از یک برند آنها را بهم متصل کرد و به یک کیسه خواب دو نفره تبدیل نمود.
کیسه خواب کوهنوردی بر اساس جنس محصول:

 • کیسه خواب از جنس پر
 • کیسه خواب از جنس الیاف مصنوعی
 • کیسه خواب با ترکیب الیاف طبیعی و مصنوعی

کیسه خواب از جنس پر سبک بوده و از پر پرندگانی همچون غاز و اردک تهیه می شود. شستشوی این محصول دشوار است و پر به سختی خشک خواهد شد. اما الیاف مصنوعی ضد رطوبت بوده، دارای طرح های متنوع است، شستشوی آن آسان می باشد، گرمای آن کمتر از پر است، همچنین وزن آن بیشتر می باشد. ترکیب دو الیاف طبیعی و مصنوعی هم میتواند از نظر قیمت به صرفه باشد و هم دوام و ماندگاری بالاتری دارد.

نکات خرید کیسه خواب کوهنوردی

نکات خرید کیسه خواب کوهنوردی عبارتند از:

 • کیسه خواب را بر اساس سایز بدن خود انتخاب کنید.
 • وزن کیسه خواب را در نظر بگیرید.
 • به تجهیزات جانبی مانند کلاه، یقه پوش، تعداد زیپ و... توجه کنید.
 • بهتر است کیسه خواب لاینر داشته باشد تا از نفوذ عرق بدن به کیسه جلوگیری کند.
 • ضد آب بودن کیسه برای صعود به مناطق بارانی اهمیت زیادی دارد.

مزایای استفاده از کیسه خواب های کوهنوردی

استفاده از کیسه خواب کوهنوردی برای طبیعت گردان فواید زیادی دارد. کسانی که به طور مداوم اوقات خود را در کوه و طبیعت به سر می برند باید مطابق نیاز خود وسایل کاربردی تهیه نمایند. کیسه خواب یکی از تجهیزاتی است که حتما به آن نیاز پیدا خواهید کرد.
اولین مزیت استفاده از کیسه خواب گرم نگه داشتن بدن می باشد. فرقی نمی کند که چه موقع از سال باشد به طور معمول هنگام شب به دلیل نبود خورشید دما کاهش پیدا می کند. از طرف دیگر بدن در هنگام خواب دمای کمتری دارد. این عوامل موجب می شود که به بستری نرم و گرم برای خواب شبانه نیاز پیدا کنید.
کیسه خواب کوهنوردی در هنگام خواب هوا را به دام می اندازد و موجب گرم شدن بدن می شود. باید توجه داشته باشید که در شرایط طبیعی تنها گردش خون شماست که گرمای بدن را فراهم می کند. این انرژی را باید با قرار گرفتن در کیسه خواب ذخیره نمایید. کیسه خواب با زمین تماس برقرار می کند و با وارد شدن فشار وزن شما ضخامت آن کم می شود. کم شدن هوای اطراف شما در گرم شدن بدن موثر می باشد.
مزیت دیگر استفاده از کیسه خواب کوهنوردی محافظت بدن در برابر حشرات و جانوران موذی می باشد. کیسه خواب با زیپ های محافظ و پوشش کامل خود بدن شما را از گزند این جانوران حفظ می کند.
باران و سایر عوامل جوی نیز در برابر کیسه خواب استاندارد نفوذ ناپذیرند. بنابراین تهیه یک کیسه خواب با کیفیت از الزامات سفر به طبیعت می باشد.

عوامل موثر در قیمت کیسه خواب کوهنوردی

عوامل موثر در قیمت کیسه خواب کوهنوردی شامل نوع، سایز، جنس، تجهیزات جانبی و کیفیت ساخت محصول می باشد. هر نوع کیسه خواب برای دمای مشخص و محیط سازگار با آن تعبیه شده است. بر روی کیسه خواب علامت استانداردی درج شده که دمای مناسب برای استفاده از کیسه خواب را نشان می دهد. در هنگام خرید بهتر است به این علامت توجه نمایید که عبارتند از:

 • کامفورت: دمایی که انسان در آن خواب راحت دارد.
 • لیمیت: دمایی که انسان با وجود سرما می تواند به خواب رود.
 • اکستریم: دمایی که سرمای شدیدی را به بدن انسان انتقال می دهد اما با این وجود امکان هیپوترمی یا افت درجه حرارت بدن و کم شدن هوشیاری وجود ندارد.

کیسه خواب کوهنوردی با کیفیت های مختلفی تولید می شود. شما می توانید با توجه به نیاز خود و بودجه ای که در اختیار دارید کیسه خواب مناسب را تهیه نمایید.

Star Rating Star Rating Star Rating Star Rating Star Rating

ادسرچ فروشگاه اینترنتی نبوده و جستجوگر و ارائه دهنده لیست قیمت کالا و خدمات از فروشگاه های اینترنتی معتبر می باشد.