قیمت ساعت هوشمند از بهترین برندها و خرید اینترنتی (22 خرداد)

در ابتدای مطلب ، برخی از ویژگیهایی که یک ساعت هوشمند می تواند داشته باشد را بیان می کنیم :

 • برقراری ارتباط با گوشی و دریافت تماسها و پیامکها و یا اجرای برخی برنامه ها مانند آب و هوا ، نقشه و ...
 • دسترسی به اطلاعات داخل گوشی بدون دسترسی فیزیکی به گوشی
 • ارائه حسگرهای مختلف در زمینه سلامت و تناسب اندام مانند گام شمار ، شمارش ضربان قلب و ...
 • ارائه حسگرهای مکان همچون GPS
 • پخش موزیک
 • ...

در نگاه اول ممکن است اینطور به نظر برسد که اصلا چه نیازی به خرید ساعت هوشمند وجود دارد و بالطبع این وسیله هوشمند به چه کار ما می آید ، چون تمامی قابلیتهای آن را یک گوشی هوشمند دارد ولی با دقت بیشتر متوجه می شویم که در برخی شرایط ، ساعت هوشمند کاربرد مناسبتر و راحت تری دارد ، به عنوان مثال چک کردن نوتیفیکیشن در حین رانندگی یا در حین دوچرخه سواری مسلما با ساعت هوشمند خیلی راحت تر است و یا اگر گوشی شما زنگ بخورد کافیست به صفحه ساعت خود نگاه کنید تا نام تماس گیرنده را ببینید و یا برای چک کردن سرعت و مسافت طی شده در حین پیاده روی با وجود ساعت هوشمند با توجه به اینکه اغلب این ساعتها سنسور GPS دارند دیگر نیازی به همراه داشتن یک گوشی بزرگ ندارید. خب به نظر میرسد که برخی قابلیتهای خاص از ساعتهای هوشمند در حال آشکار شدن است و بد نیست اطلاعاتی راجع به کاربردهای ساعت هوشمند داشته باشیم.

ساعت‌های هوشمند در برخی موارد قابلیتهایی دارند که گوشی های هوشمند از ارائه آنها ناتوانند ، به عنوان مثال اندازه گیری ضربان قلب از طریق قرار گیری ساعت بر روی مچ دست که این قابلیت باعث می شود که بیشتر تحرک داشته باشیم و به سلامتیمان توجه کنیم. یا تصور کنید در حین شنا می خواهید متوجه شوید که چند دقیقه و یا چند متر شنا کردید و یا ضربان قلبتان در حین شنا چقدر بود . هر چند برخی از گوشی ها در حال حاضر ضد آب هستند ولی مسلما همراه داشتن یک ساعت هوشمند ضد آب در چنین شرایطی کارایی بسیار بیشتری دارد.

همانطور که مشاهده می کنید کم کم با قابلیتهای ساعتهای هوشمند آشنا می شویم البته تا اینجا توضیح مختصری راجع به ساعت‌های هوشمند و قابلیتهای آنها ارائه دادیم جهت کسب اطلاعات دقیقتر از کاربردهای اینگونه ساعتها با ما همراه باشید.

کاربردهای ساعت هوشمند

ساعت‌های هوشمند دارای قابلیهای زیادی هستند که در ادامه مطلب آنها را ذکر می کنیم . البته هنگام خرید ساعت هوشمند به این نکته توجه داشته باشید که هر ساعت هوشمند با توجه به شرکت سازنده ، قیمت و شرایط مختلف دیگر ممکن است فقط برخی از این امکانات را داشته باشد .

1. ویژگیهای مربوط به زمان

 • نمایش زمان ،حداقل ویژگیی که هر ساعت باید داشته باشد . که البته نمایش تاریخ و روزهای هفته نیز عموما در اینگونه ساعتها وجود دارد.
 • کرونومتر ،این ویژگی در گوشی های هوشمند نیز وجود دارد که البته در حین دویدن شاید راحت تر باشد که از یک ساعت هوشمند که بر روی مچ خودتان بسته اید استفاده کنید.
 • آلارم ،برخی از مدلهای ساعت هوشمند مانند اپل واچ به صورت مستقل و بدون نیاز به اتصال به گوشی ، قابلیت ست کردن آلارم و اعلان آن به صورت ویبره و اسپیکرهای داخلی ساعت را دارند ولی برخی دیگر دارای اسپیکر نمی باشند و از طریق ویبره اطلاع رسانی می کنند.

2. ویژگیهای هوشمند

 • نمایش تماس های دریافتی ،بسیاری از ساعت‌های هوشمند ویژگی نمایش تماس دریافتی هنگام اتصال به گوشی را دارند.
 • نوتیفیکیشن ها ،در صورتیکه ساعت هوشمند خود را به گوشی متصل کرده باشید می توانید نوتیفیکیشن های گوشی را بر روی صفحه ساعت مشاهده کنید. البته کاملا می شود این موضوع را مدیریت کرد به عنوان مثال فقط نوتیفیکیشن های یک سری از برنامه های خاص را بر روی ساعت دریافت کنید.
 • یادآوری ها،یادآوری ها را می توان با استفاده از دستیار مجازی سیری در ساعت اپل مدیریت کرد.
 • ناوبری ،با استفاده از این ویژگی ، شما به راحتی می توانید مسیریابی کنید و بدون اینکه نیاز باشد به نقشه نگاه کنید ساعت هوشمند با یک ویبره ، مسیر درست را به شما اطلاع می دهد.
 • یافتن گوشی ،اگر فراموش کردید که گوشی خود را کجا گذاشته اید ، فقط با فشردن یک دکمه در ساعت هوشمند خود ، آلارم گوشی فعال می شود و از محل آن آگاه می شوید.

3. ویژگیهای مربوط به سلامتی

مدیریت ساعت و کیفیت خواب ، یک ساعت هوشمند با استفاده از شتاب سنج ، ژیروسکوپ و نمایشگر ضربان قلب ، می تواند خواب شما را مدیریت کند. شرکتهای تولید کننده با الگوریتمهای مختلف در حال ارتقا دادن این قابلیت هستند. به نظر می رسد بهترین ساعتها ، آنهایی هستند که زمان خواب و بیدار شدن شما را مدیریت می کنند. در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم:

 • اندازه گیری ضربان قلب ،کافیست ساعت هوشمند خود را بر روی مچ دستتان ببندید تا بتوانید در شرایط مختلف ضربان قلب خود را اندازه گیری کنید . همچنین این قابلیت توانایی شناسایی برخی از ریتمهای غیرطبیعی قلب را دارد که این موضوع بسیار قابل توجه است.
 • ECG ،یا الکتروکاردیوگرام ویژگی مهمی است که در برخی از ساعت‌های هوشمند مانند اپل سری 4 در دسترس است. این قابلیت به شما امکان اندازه گیری دقیق تر ضربان قلب را داده و اطلاعات بیشتری را برای تشخیص مشکلات مربوط به قلب می دهد.
 • اندازه گیری فشار خون ،یک ویژگی کاملا جدید برای ساعت‌های هوشمند است. این قابلیت برای اولین بار ، ژانویه 2019 در ساعت هوشمند Omron HeartGuide معرفی شد. قابل ذکر است که کمپانی Omron تاییدیه FDA را برای این ویژگی گرفته است.
 • تشخیص سقوط ،برخی از ساعت‌های هوشمند مانند ساعت اپل با استفاده از شتاب سنج و ژیروسکوپ می توانند اتفاقاتی همچون سقوط شخص را شناسایی کرده و از طریق تماس اضطراری اطلاع رسانی نمایند.
 • گام شمار ،همانطور که از نام این ویژگی پیداست ، شما می توانید با استفاده از ساعت هوشمند خود تعداد گامهایی کهدر طول روز برداشته اید را محاسبه نمایید.
 • محاسبه کالری ،ساعت‌های هوشمند امکان محاسبه میزان کالری سوزانده شده در حین فعالیتهای روزانه را در اختیار شما قرار می دهند.
 • قابلیتهای ورزشی ،بسیاری از ساعت‌های هوشمند ، فعالیتهای ورزشی شما همچون پیاده روی ، دوچرخه سواری ، فعالیتهای قدرتی و ... را رصد می کنند و اطلاعات جامعی در این زمینه ها در اختیار شما قرار می دهند.

4. ویژگیهای پخش موزیک

با استفاده از این ویژگی می توانید ساعت هوشمند خود را به هدست بلوتوثی متصل کرده و موسیقی دلخواه خود را گوش دهید. همچنین امکان کنترل پخش کننده موزیک گوشی هوشمند خود را نیز دارید . در برخی از مدلهای این ساعتها که امکان قرار گرفتن سیم کارت در آنها وجود دارد به صورت کاملا مستقل می توانید ساعت خود را به اینترنت متصل کرده و آنلاین نیز موسیقی گوش دهید.

5. ویژگیهای تماس

این ویژگی به دو صورت در ساعت‌های هوشمند موجود است :

 • ساعت هوشمند از طریقی همانند بلوتوث به گوشی متصل شده و امکان پاسخگویی به تماس فراهم می شود و یا می توانید با فرمان صوتی به ساعت خود دستور دهید تا شماره ای را برای شما بگیرد.
 • برخی از ساعت‌های هوشمند که قابلیت نصب سیم کارت را دارند ، نیاز به اتصال به گوشی نداشته و به صورت مستقل با میکروفن و بلندگویی که در آنها تعبیه شده می توانید تماسها را پاسخ داده یا تماسی برقرار نمایید. بسیاری از شرکتها همچون اپل ، سامسونگ ، هوآوی ، ال جی ، گارمین در حال تولید اینگونه ساعتها هستند ولی میزان مصرف بالای باتری در حین اتصال به شبکه یک چالش بزرگ در این زمینه محسوب می شود.

هر آنچه تا اینجا از ساعتهای هوشمند بیان شد قابلیتها و مزایای آنها بود ، در ادامه می خواهیم برخی از معایب اینگونه ساعتها را ذکر کنیم.

معایب ساعت هوشمند

همانند هر وسیله ای دیگری که دارای نقاط قوت و ضعف است ، اگر قصد خرید ساعت هوشمند را دارید توجه داشته باشید که اینگونه ساعتها دارای نقاط ضعفی نیز می باشند که در ادامه این موارد بیان می شود :

شارژدهی باتری

یکی از اساسی ترین مسائلی که در زمینه ساعت‌های هوشمند مطرح است میزان شارژدهی آنهاست. برخی از اینگونه ساعتها فقط 1تا 2 روز می توانند شارژ نگهدارند که این خیلی موردپسند نیست پس اگر قصد خرید ساعت هوشمند را دارید حتما به این مورد توجه ویژه داشته باشید که ساعتی بخرید که تعداد روز بیشتری بتواند شارژ نگهدارد.

صفحه نمایش کوچک

صفحه نمایش کوچک این ساعتها برای اجرای برخی از برنامه های کاربردی ، می تواند یک مسئله باشد. ساعت‌های هوشمند دارای صفحه نمایش کوچک در مقایسه با گوشی های هوشمند هستند. پس هنگام خرید به اندازه صفحه نمایش توجه داشته باشید تا انتظاری که از یک ساعت هوشمند دارید محقق شود.

جایگزینی سریع با نسخه های جدید

همانطور که خیلی ها دوست دارند پس از دو یا سه سال گوشی هوشمند خود را تعویض کرده و یک گوشی جدیدتر با قابلیهای بیشتری تهیه کنند ، ساعت‌های هوشمند نیز اینگونه هستند با توجه به اینکه تکنولوژی این ساعتها در حال رشد بوده و نسخه های جدید دارای قابلیتهای بیشتر و جذابتری می باشند در نتیجه همانند ساعتهای قدیمی ، انتظار استفاده طولانی مدت از یک ساعت هوشمند منطقی به نظر نمی رسد.

آسیب پذیری با توجه به اینکه ساعت همواره در مچ دست قرار دارد و شما تمایل دارید در شایط مختلفی همچون دویدن ، دوچرخه سواری ، شنا و .. از قابلیهای یک ساعت هوشمند استفاده کنید لذا میزان آسیب پذیری این دستگاهها افزایش می یابد . پس توجه داشته باشید که هنگام خرید ، ساعتی را انتخاب نمایید که استقامت بیشتری و خدمات پس از فروش مناسبتری داشته باشد.

با توجه به اینکه برخی از ویژگیهای ساعت‌های هوشمند در گرو ارتباط با گوشی هوشمند می باشد لذا هنگام خرید ساعت هوشمند باید به این نکته توجه داشته باشید که ساعت هوشمند مورد نظر شما با گوشی هوشمندتان سازگاری داشته باشد. به عنوان مثال ساعت‌های هوشمند اپل، فقط با گوشی‌های آیفون کار می‌کنند. اما ساعت‌های مبتنی بر پلتفرم Wear OS و سامسونگ تایزن با هر دو سیستم عامل اندروید و iOS کار می‌کنند. البته امکانات آنها در سیستم عامل اندروید بیشتر خواهد بود. لذا بسته به نیاز، سیستم عامل تلفن همراه هوشمند و البته سلیقه و توان مالی شما ، انتخاب‌های متنوعی برای خرید یک ساعت هوشمند وجود دارد.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده و با کاربردهای ساعت هوشمند آشنا شده باشید و هنگام خرید یک ساعت هوشمند ، در انتخاب درست راهگشا باشد.

Star Rating Star Rating Star Rating Star Rating Star Rating

ادسرچ فروشگاه اینترنتی نبوده و جستجوگر و ارائه دهنده لیست قیمت کالا و خدمات از فروشگاه های اینترنتی معتبر می باشد.