قیمت چادر مسافرتی در انواع مختلف و خرید اینترنتی (22 خرداد)

چادر مسافرتی پایِ ثابت هر گشت و گذاری است. افراد و خانواده‌ها با استفاده از این محصولِ کارآمد می‌توانند لذت و امنیت مضاعفی از سفر خود تجربه کنند. اگر قصد ماندن در طبیعتِ جذاب و مسحور کننده را داشته باشید، از این چادرها میتوانید استفاده کنید. اگر هم قصد مسافرت به یک شهر را دارید، دیگر نیازی به صرف هزینه‌های بالا برای هتل و مسافرخانه نخواهد بود. شما با استفاده از امکانات موجود خود، می‌توانید یک سفر کم خرج و لذت بخش داشته باشید. اگر حساب کنید، هزینه‌های عمده سفر مربوط به محل اقامت افراد می‌شود اما با کمی برنامه ریزی می‌‌توان با استفاده از انواع چادر مسافرتی، این هزینه‌ها را تا حدود زیادی کاهش داد.

نکات خرید چادر مسافرتی

در زمان خرید چادر مسافرتی، باید به نکات مهمی توجه داشته باشید تا بتوانید یک نوع مناسب و کاربردی از آن را برای خود تهیه نمایید. ظرفیت، جنس چادر، نوع نصب، سایز، ارتفاع و وزن چادر از عوامل و نکات خرید چادر مسافرتی هستند. به عبارتی، خریداران چادرهای مسافرتی با توجه به تعداد افرادی که هستند اقدام به خرید چادر می‌کنند. همیشه به این نکته توجه داشته باشید که ظرفیت چادر را یک واحد بیشتر از تعداد افرادی که قصد استفاده از آن را دارند، در نظر بگیرید.  البته اگر قصد دارید تا راحتی مضاعفی در این باره داشته باشید پیشنهاد می‌شود ظرفیت دو برابری بیشتر از تعداد خود برای خرید چادر در نظر بگیرید. به عنوان مثال، یک خانواده سه نفره می‌توانند چادر مسافرتی با ظرفیت 6 نفر خریداری کنند تا در هنگام خواب، راحت و آسوده باشند. یا جنس چادر برای افرادی که به کمپ زدن در بیابان‌های خشک و یا کوهستان‌های سرد و خطرناک علاقه دارند، مهم است.
علاوه بر این، ضخامت چادر مسافرتی نیز، باید مورد توجه قرار گیرد که کلفت و چند لایه باشد تا هم داخل چادر دیده نشود و هم محافظت مطلوبی از سرما و گرما صورت گیرد. نوع نصب، ارتفاع و ابعاد چادر نیز، مولفه‌های اساسی برای تمام افراد هستند. البته ارتفاع چادرهای مسافرتی با توجه به کاربرد افراد متغیر خواهد بود. به بیان ساده‌تر، ارتفاع چادر مسافرتی یک کوهنورد، کوتاه‌تر از چادر مسافرتی یک خانواده است.

عوامل موثر در قیمت چادر مسافرتی

تمام موارد ذکر شده در تیتر قبلی، می‌تواند از  عوامل موثر در قیمت چادر مسافرتی باشد. به بیان ساده‌تر، مسلم است که قیمت یک چادر مسافرتی با ظرفیت 8 نفر بیشتر از تعداد 4 نفره آن است. یا جنس و ضخامت بالای چادر مسافرتی که بتواند شما را از گزند حشرات، سرما و گرما محفوظ دارد باعث بالا رفتن قیمت آن می‌شود. در ادامه به انواع چادرهای مسافرتی پرداخته خواهد شد که هر کدام از آنها تحت تاثیر ویژگی‌ها و مزایایی که دارند می‌توانند قیمت‌های مختلفی داشته باشند. در حالت کلی، برای خرید ضروری‌ترین تجهیزات سفر که چادر مسافرتی می‌باشد، بهتر است نوع کاربردی و مناسب با شرایط خود را انتخاب کنید تا بتوانید بهترین بهره را از آن در سفر خود داشته باشید.

انواع چادر مسافرتی

در حالت کلی، انواع چادر مسافرتی به عصایی، فنری و اتوماتیک تقسیم بندی می‌شود. حال در این بین، چادرهایی با شکل و شمایل مختلف هم وجود دارند که با اسامی متفاوت اما در یکی از این سه دسته بندی هستند.

چادر مسافرتی فنری

به طور کلی، چادر مسافرتی فنری جزء رایج‌ترین و پرطرفدارترین محصولات در این زمینه است. دلیل اینکه افراد زیادی چادر فنری را برای سفرهای خود انتخاب می‌کنند به خاطر اندازه مناسب، وزن کم، جابجایی آسان و نصب و جمع کردن فوری آن است. البته این مزایا به نوعی هم می‌توانند معایب چادر فنری باشند. به عنوان مثال، همین وزن سبک چادر فنری درست است که حمل و نقل آن را آسان می‌کند اما در برخی شرایط، دوام و استحکام بالایی برای مسافرت‌های کوهستانی و مکان‌های پر باد از خود نشان نمی‌دهد.

چادر مسافرتی عصایی

این نوع چادر استحکام و قدرت بیشتری نسبت به چادر فنری دارد و به نوعی برای افرادی که قصد مسافرت‌های چند روزه را دارند مناسب است. چرا که می‌تواند نقش یک خانه امن و البته محدود را برای خانواده‌ها داشته باشد. وزن کم و استحکام زیاد از مزایای این چادر مسافرتی است که باعث می‌شود با تا کردن و جا دادن آن در کیف مخصوص و مستطیلی شکل خود حتی در گوشه‌ای از اتومبیل شما جای خود را پیدا کند. نصب و جمع کردن چادر عصایی پر زحمت‌تر از چادر فنری می‌باشد. در این نوع نصب باید دقت شود و میله‌ها به طوری که ذکر شده به هم وصل شوند. البته همین دقت و زحمت در کار است که باعث می‌شود نتیجه نهایی، خوب و مطلوب باشد. کار پر زحمت دوام بالایی دارد.

چادر مسافرتی اتوماتیک

چادر مسافرتی اتوماتیک سقف بلندتری از چادر عصایی و فنری دارد. ضخامت این نوع چادر نیز، بیشتر از چادرهای دیگر است. به همین دلیل، طرفداران زیادی پیدا کرده است. البته این موضوع باعث شده است علاوه بر خانواده‌ها، کوهنوردان و طبیعت گردان حرفه‌ای نیز از امکانات زیاد این چادر نهایت استفاده را داشته باشند. درست است که این چادرها، استقامت و دوام بالایی دارند اما وزن زیادی به خود اختصاص می‌دهند. البته این وزن بالا به خاطر وجود پایه‌های سنگین آنها می‌باشد.
چادرهای تونلی، چادرهای هرمی و چادرهای ساده بدون دیوار که فقط وظیفه محافظت افراد از تابش مستقیم افراد را انجام می‌دهند،  نیز، نمونه‌های متفاوتی از چادرهای مسافرتی می‌باشند.

Star Rating Star Rating Star Rating Star Rating Star Rating

ادسرچ فروشگاه اینترنتی نبوده و جستجوگر و ارائه دهنده لیست قیمت کالا و خدمات از فروشگاه های اینترنتی معتبر می باشد.