قیمت یو پی اس در مدل های مختلف و خرید اینترنتی (22 خرداد)

 یو پی اس (ups) یا منبع تغذیه بدون وقفه دستگاهی است که در زمان قطعی برق یا پایین آمدن سطح ولتاژ منبع تغذیه، انرژی مورد نیاز برای عملکرد وسایل الکتریکی را تامین می نماید. نمونه های مختلف آن را می توانید در طراحی کامپیوترها، اتاق های سرور، مراکز داده و ... مشاهده کنید. بسته به موارد استفاده ups اندازه، توان، هزینه و حتی نوع پیکربندی آن متفاوت است. در ادامه انواع مختلف این تجهیزات را با یکدیگر مرور می کنیم.

یو پی اس Standby
پیکربندی این مدل یو پی اس به نحوه ای است که در آن همزمان با تغذیه تجهیزات از طریق ولتاژ خط، یک باتری بکاپ نیز شارژ می شود. این باتری به وسیله یک اینورتر ‏به یک ترانسفر سوئیچ (کلید انتقال) متصل شده است. به این ترتیب، در هنگام قطع شدن منبع تغذیه اصلی، این سوئیچ عمل کرده و تغذیه تجهیزات از طریق باتری بکاپ انجام میشود. در این نوع ups، به دلیل تغییر حالت سوئیچ، برای مدت بسیار کوتاهی تغذیه تجهیزات قطع خواهد شد.

Line-interactive
این مدل یکی از رایج ترین نمونه های مورد استفاده یو پی اس است. در این مدل برخلاف حالت قبل اینورتر همیشه فعال است. به این ترتیب که منبع تغذیه اصلی به وسیله یک سوئیچ به ورودی اینورتر متصل شده و از طریق اینورتر به بار وصل می شود. در زمان فعال بودن منبع تغذیه اصلی، اینورتر به صورت معکوس عمل کرده و برق AC ورودی را به DC تبدیل میکند. سپس، ولتاژ DC تولید شده باتری بکاپ را شارژ می کند. هرگاه برق خط اصلی قطع شود، ترانسفر سوئیچ خط باز شده و اینورتر ولتاژ DC باتری را به ولتاژ AC مورد نیاز بار تبدیل می کند.
Standby-ferro
‏این یو پی اس ها برای اتصال برق به بار از یک ترانسفورماتور سه سیم پیچه (دو سیم پیچ ورودی و یک سیم پیچ خروجی) استفاده می کنند. مسیر تغذیه اصلی به یکی از سیم پیچ های ورودی متصل میشود. برای تامین برق مورد نیاز ups، از خط اصلی یک انشعاب گرفته شده و به باتری شارژر متصل میشود. به این ترتیب باتری از طریق باتری شارژر تغذیه شده و به وسیله یک اینورتر به سیم پیچ دیگر ورودی متصل میشود.
Double-conversion online
این یو پی اس ها برای تامین توان بیش از ۱۰ کیلو ولت آمپر به کار می روند. در این مدل ups آنلاین بوده و مسیر اصلی تغذیه محسوب می شود. برق اصلی به یک رکتیفایر یا یکسوساز متصل شده و همزمان با شارژ باتری، از طریق یک اینورتر توان لازم برای بار را تامین می کند. به موازات ups، یک سوئیچ بای پس استاتیک نیز وجود دارد که در صورت از کار افتادگی دستگاه، بار را به صورت مستقیم از خط برق اصلی تغذیه می کند.
UPS مدل Delta conversion online
در این مدل نیز یو پی اس آنلاین بوده و در طراحی آن برخی از مشکلات مدل قبلی رفع شده است. در اینجا سه مسیر برای تامین توان مورد نیاز بار وجود دارد. مسیر اصلی از طریق یک ترانسفورماتور، برق AC را به بار متصل می کند. خروجی دیگر این ترانسفورماتور از طریق یک کانورتر، باتری بکاپ را شارژ کرده و سپس از طریق اینورتر به بار متصل میشود. ورودی سوئیچ بای پس نیز به خط ورودی ترانسفورماتور و خروجی آن به بار وصل است.

نکات خرید یو پی اس
مهمترین نکته ای که در زمان خرید یو پی اس باید به آن توجه کنید اندازه بار و توان مورد نیاز آن است. این توان، ظرفیت تجهیز شما را تعیین میکند. دومین مسئله زمان راه اندازی ups است. این مورد به حساسیت تجهیزات و کاربرد منبع تغذیه بدون وقفه بستگی دارد. تعداد تجهیزاتی که باید توسط این منبع پشتیبانی شوند، الزامات نصب دستگاه و پیکربندی آن، و لزوم نظارت و مدیریت از راه دور ups نیز از مواردی هستند که باید در زمان انتخاب و خرید دستگاه به آنها توجه کنید. در نهایت، هزینه ای که برای خرید این تجهیز لازم است را در نظر داشته باشید.
تمام مواردی که در بالا ذکر شد، قیمت یو پی اس را تحت تاثیر قرار می دهند. کاربرد، مدل، توان، اندازه و حتی نوع باتری مورد استفاده شما می تواند موجب تغییر قیمت یو پی اس شود. به همین دلیل بسیار ضروری است که قبل از اقدام به خرید ups، تمام این موارد را به دقت بررسی کرده و از یک کارشناس آگاه و با تجربه کمک بگیرید.

Star Rating Star Rating Star Rating Star Rating Star Rating

ادسرچ فروشگاه اینترنتی نبوده و جستجوگر و ارائه دهنده لیست قیمت کالا و خدمات از فروشگاه های اینترنتی معتبر می باشد.